56 obserwujących
1337 notek
1341k odsłon
1537 odsłon

Greta Thunberg ma znacznie więcej lat niż się to przedstawia

Wykop Skomentuj2


image
Thunberg na pokładzie niemieckiego od 2017 r. jachtu Malizia II z silnikiem elektrycznym BMW; (wcześniej jako Gitana 16 - Mono60 Edmond de Rothschild)

image


"Kuzyn jej praprababki ze strony ojca – Svante Arrhenius sformułował hipotezę globalnego ocieplenia i wpływu gazów cieplarnianych na atmosferę Ziemi".

Abstrahując od tego czy sformułował i na ile jest to niedorzeczne.
Svante Arrhenius. To po nim imię ma jego krewny aktywista - reżyser i impresario Grety, a przy tym jej ojciec - aktor Svante Thunberg.


image

Svante Arrhenius (1859-1927) - to syn Svante Gustava i Caroliny z d. Thunberg. Fizyk, chemik, laureat nagrody Nobla, później przewodniczący Instytutu Noblowskiego. Wymyślił sobie m.in., że życie we wszechświecie, w kosmosie, rozprzestrzenia się dzięki bakteriom przemieszczającym się pod wpływem ciśnienia światła.

W 2011 r. opublikowano artykuł z 1912 r. o jego eksperymencie porównawczym, w zamierzeniu mającym docelowo doprowadzić do wytworzenia, wyhodowania "doskonałych dzieci", tu za pomocą bodźca w postaci prądu elektrycznego, elektryczności.

image

Opis z 1912 r.:
"(...) Eksperyment przeprowadzono na sugestię wybitnego naukowca, profesora Svante Arrheniusa, który niedawno rozwinął interesującą teorię, że życie rozprzestrzenia się we wszechświecie przez zarazki napędzane siłą światła z jednej gwiazdy na drugą".

"Pięćdziesiąt dzieci trzymano w pokoju pod prądem elektrycznym, podczas gdy pięćdziesiąt innych w tym samym średnio wieku, [o średnio tym samym] wzroście i rozwoju umysłowym, trzymano w sąsiednim pokoju bez poddawania elektryczności. Dokonano dokładnego porównania wzrostu i postępu umysłowego dwóch grup dzieci.
Pod koniec sześciu miesięcy dzieci poddane elektryczności wykazały średni wzrost o dwa cale, podczas gdy dzieci bez prądu wzrosły o jeden cal i jedną czwartą. Zelektryfikowane dzieci wykazały wzrost masy ciała i inne formy rozwoju proporcjonalne do ich wzrostu.

Naelektryzowane dzieci wykazywały średnią biegłość w swoich badaniach na poziomie 92 procent, a piętnaście z nich wykazało 100 procent. Natomiast nieelektryzowane dzieci były średnio tylko w 75 procentach sprawne i żadne z nich nie wykazało 100 procent.

Zelektryfikowane dzieci wydawały się znacznie bystrzejsze, szybsze i bardziej aktywne. (...)".

"Eksperyment będzie kontynuowany, dopóki widoczne będą jego dobre wyniki, i jest nadzieja, że w ten sposób stworzy się rasę praktycznie idealnych dzieci".

"Luther Burbank, amerykański czarodziej botaniczny, pokazał, w jaki sposób wnioski wyciągnięte z życia roślinnego można zastosować wobec ludzi. Opisał, jak stworzyłby rasę doskonałych dzieci dzięki starannemu doborowi i absolutnie higienicznym warunkom. Niewątpliwie warunki te w wielu przypadkach spowodowałyby powstanie rasy względnie doskonałych dzieci".

https://motls.blogspot.com/2011/08/svante-arrhenius-on-perfect-children.html

 Co pomija się w jego biogramach, Svante Arrhenius był jednym z kierowników niemieckiej sekty monistycznej (monizm, moniści). Tworzyło je środowisko naukowców - rasistów, ateistów, wolnomyślicieli, eugeników, eutanazistów, aborcjonistów, socjalistów i jak się okaże protonazistów i protokomunistów.

1911.
"Międzynarodowy komitet monistów. Na kongresie monistów niemieckich w Hamburgu nastąpiło zorganizowanie komitetu międzynarodowego, którego przewodniczącym jest prof. Wilhelm Ostwald (Grossbothen koło Lipska).
Sekretariat prowadzi biuro komitetu międzynarodowego w Hamburgu (36, Klein Fouteney 1). Przedstawicielami komitetu w różnych krajach są:
Niemcy: prof. W. Ostwald.
Ameryka Północna: dr Paul Carus, Editor of Open Court i The Monist (Chicago, 378-88 Wabash Avenue), James F. Morton?r przedstawiciel Truth Seeker Co. (New York, 68 William Street).
Ameryka Południowa: Theodo Aleman, wydawca "Argentinisches Tageblatt" (Buenos Aires). Prof. O. Kasdorf (Montevideo, Uruguay).
Francja: dr. Is. Polako, prezes Towarzystwa "Morale de la Nature" (Paris, 40 Avenue du Trocadero). Prof. A. Broda, Inst. intern., p. la Diffision des Exper. Scociales (Paris, 59, Rue Claude Bernard).
Włochy: prof. Antonio Zueca (Villa Urbana, prov. di Cagliari Sardgena).
Hiszpania: prof. Simarro (Madryt)
Rumunja: prof. Thiron, przedstawiciel Towarzystwa rumuńskich monistów im. Haeckla (Jassy).
Finlandia: doc. dr H. Federley (Helsingfors)
Polska: dr Aug. Wróblewski (Kraków, ul. Studencka 2).
Szwecja: profesor Svante Arrhenius (Stokholm).
Polskie biuro udziela informacji w sprawie monizmu, wolnomyślicielstwa, oddzielenia kościoła od państwa i szkoły i dąży do wytworzenia łączności pomiędzy zwolennikami przyrodniczeo poglądu na świat w Polsce". (12.1911)

Wilhelm Ostwald (1853-1932)- niemiec bałtycki ur. w Rydze, chemik, filozof przyrody, noblista, w czasie kiedy przewodniczącym Instytutu Noblowskiego był jego kolega z sekty - Svante Arrhenius. Ostwald w latach 1911-1915 był przewodniczącym Der Deutsche Monistenbund (Niemiecki Związek Monistów) Ernsta Haeckela, gdzie promował darwinizm społeczny, eugenikę i eutanazję. Wspierał tworzenie i promocję języka międzynarodowego - "najpierw uczył się esperanto, a później Ido", finansując jego promocję. Odkrycia Ostwalda "doprowadziły do bardziej ekonomicznej i na większą skalę produkcji nawozów i materiałów wybuchowych" w Niemczech. Ostwald był także zaangażowany w ruch pokojowy Austriaczki Berty von Suttner (nobel). Ojciec chemików Wolfganga (NSDAP) i Waltera (benzyna, IG Farben)

Ernst Haeckel (1834-1919) - wnuk Christiana Benjamina Haeckela - właściciela zakładu bielenia płótna, syn Carla Gottloba Haeckela - wyższego urzędnika pruskiego, członka rządów, który latach 1811–1815 był komisarzem do sekularyzacji [rabunku] opactwa Grüssau" - chodzi o opactwo cysterskie w Krzeszowie, założone jako klasztor benedyktyński przez wdowę po polskim księciu Henryku II Pobożnym z Piastów śląskich. Ernst Haeckel to lekarz, zoolog, wolnomyśliciel, "przyczynił się w znacznym stopniu do rozpowszechnienia darwinizmu w Niemczech", często podróżował na Wyspy, spotykał się także z Darwinem i in., autor terminów w biologii - "plemię" i "ekologia". Prowadził kampanię na rzecz pacyfizmu w 1910 r. Polityka wg. niego to biologia stosowana. W swoich czasach uważany za "współczesnego papieża monizmu". Na zjeździe tzw. wolnomyślicieli w Rzymie w 1904 r., był celebrowany jako "anty-papież", w 1906 r. założył Der Deutsche Monistenbund, którego pierwszym przewodniczącym został radykalny pan pastor Albert Kalthoff. Ernst Haeckel to zwolennik eugenicznej polityki społecznej. "Ze względu na swoje refleksje na temat „sztucznej hodowli” człowieka we współczesnych społeczeństwach Haeckel jest uważany za pioniera eugeniki i higieny rasowej w Niemczech". Inspirował narodowych socjalistów.

Przedstawiciel niemieckich monistów na Polskę (pod zaborami) Augustyn Wróblewski (1866-1913) - chemik, socjalista, anarchista, anarcho-komunista. Jego stryjem był Walery Wróblewski (powstanie styczniowe, jeden z przywódców komuny paryskiej, dziadek ze strony matki - Bartłomiej Beniowski "był przywódcą robotniczego ruchu czartystów w Anglii".

Przedstawiciel Niemieckiego Związku Monistów (Der Deutsche Monistenbund) w USA to jak wspomniano Paul Carus, wydawca "Open Court" i "The Monist" - oba tytuły zostały założone przez jego teścia - Hegelera, monistę, orędownika ustanowienia "religii naukowej". Paul Carus (1852-1919) urodził się w Niemczech, w 1884 r. osiedlił się w USA, był pisarzem, wydawcą, teozofem,. Ożenił się z córką Edwarda Carla Hegelera ur. w Bremie, który również osiedlił się w USA i był właścicielem huty cynku - jednej z największych i najnowocześniejszych na Środkowym Zachodzie (Matthiessen and Hegeler Zinc Works, Illinois, okolice Chicago). Paul Carus, opisywany jako pionier tzw. dialogu międzyreligijnego, "badał związek nauki z religią i przyczynił się do wprowadzenia wschodnich tradycji i idei na Zachód a jednocześnie promował coś co nazwał "religią nauki”. Był kluczową postacią we wprowadzaniu buddyzmu na Zachód, sponsorując tłumaczenia buddyjskie DT Suzuki". Czyżbyśmy przy okazji tego teozofa-monisty natknęli się przypadkiem i jeśli nie jesto to tylko zbieżność nazwisk na przodka innej panienki (Severn Cullis-Suzuki córki Davida Takayoshi Suzuki), która swego czasu, przed laty, przed Gretą Thunberg, wystąpiła w ONZ z przedstawieniem pt. "w obronie klimatu". Daisetsu Teitaro Suzuki (1870-1966) - człołowy teozof japoński, członek Towarzystwa Teozoficznego, autor książek i esejów o buddyzmie, wczepiacz buddyzmu na Zachodzie, wraz z monistą Paulem Carusem z Open Court Publishing Company, z którym mieszkał i pracował przez lata. Dom Carusa to “Buddhism’s Gateway to the West” (Brama wjazdowa buddyzmu na Zachód). Suzuki zachwalał m.in. publikacje Bławackiej od teozofii, podobnie Carus.

Greta Thunberg ma znacznie więcej lat niż się przedstawia...

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości