16 obserwujących
582 notki
525k odsłon
397 odsłon

Wrzutka informacyjna- ściema profesora na temat czarnych skrzynek Tu-154

Wykop Skomentuj17

I znów  w roli  głównej  profesor Paweł  Artymowicz:

" Jeżeli chodzi o rejestratory, o czarne skrzynki, to były one wydobyte z błota smoleńskiego z udziałem polskich prokuratorów wojskowych, którzy przybyli do Smoleńska po południu 10 kwietnia

i one pozostawały niedotykane, niewyciągane,

nikt w nie nie ingerował aż do przybycia polskich śledczych, w obecności których wyciągnięto je z błota. "


cytat  z:  Katastrofa Smoleńska oczyma naukowca – lotnika (2)

https://gazetagazeta.com/2012/08/7358/


To  dezinformacja; nie  wiadomo co działo  sie  z czarnymi  skrzynkami  od  momentu  "wykrycia " ich na miejscu  katastrofy  przez  polskiego  dziennikarza- Sławomira  Wiśniewskiego.Co też  ciekawe  -  filmik ten  zaraz  wyemitowała  telewizja  rosyjska i każdy  mógł  zobaczyć gdzie leżała  czarna  skrzynka; nie wiedzieli tego rzekomo  tylko śledczy  na miejscu  katastrofy..


Nie wiadomo  nawet  kiedy  niby  te  skrzynki  oficjalnie odnaleziono; nawet  strona  rosyjska nie uzgodniła  zeznań;  za dużo mieli  na głowie  różnych manipulacji, choćby z czasem "katastrofy" i w pospiechu  się  pogubili.

Dla przypomnienia:

Pierwszy czarną skrzynkę zauważył montażysta TVP Sławomir Wiśniewski, na jego nagraniu widać rejestrator o godzinie 8:50. O 10:30 film pokazała telewizja Rossija 24 i TVP Info. Według raportu MAK rejestrator został znaleziony o 11:02. Inaczej twierdzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, który podaje, że dwie pierwsze czarne skrzynki znaleziono między 12:30 a 18:55, gdy przeszukiwano sektor, w którym się znajdowały.
imageTV Rosja  pokazała film  Wiśniewskiego  o  12:33.

https://www.youtube.com/watch?v=-kzDds7q3Xk  W raportach  MAK  i Laska  nie ma  nic na temat  , gdzie  dokładnie znaleziono  czarną  skrzynkę  - czy zrobiono  to celowo ?

Rosjanie mieli  dość czasu  by  ingerować w  zawartość  skrzynek;  zresztą nie wiadomo  co za skrzynka  jest widoczna na filmie  Wiśniewskiego  i skąd się tam  wzięła.

Wątpliwe  by  wypadła  z Tu-154  jak sroce spod ogona:

- co budzi bardzo  poważne  wątpliwości?

1. miejsce  na wrakowisku -  kto  przerabiał w  podstawówce  geometrie ten  zauważy  na szkicu  sytuacyjnym , że  jest  geometrycznie  niemożliwe  aby  skrzynka wypadła  właśnie  w to miejsce:

image

2.  brak  śladu  upadku  czarnej  skrzynki -  tak  jakby ją  tam położono

 Nie można określić  z jakiego kierunku  upadła- jeśli by upadła- ta skrzynka;  wektor  prędkości skrzynki tuż przed  zderzeniem z podłożem był (by) skierowany  pod ostrym kątem do podłoża; wtedy  ślady w glebie wyglądałyby podobnie do tych- wyraźnie widać by było z jakiego kierunku  nadleciała.

image

musiał  by być podobny ślad

3.  dziwne położenie skrzynki  w  pozycji normalnej  a nie odwróconej- przecież  samolot  zderzał  sie  w pozycji  odwróconej- jakim cudem  czarna skrzynka momentalnie by się  przekręciła ?

image


a znaleziono ją tak:

image

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka