18 obserwujących
731 notek
590k odsłon
  230   0

Karygodne błędy Polski w badaniu tragedii w Smoleńsku; powielone przez rząd PiS.

  Gdy  ginie Prezydent i  bardzo wielu  wysokich urzędników państwowych,  generałów  wojska polskiego  i innych przedstawicieli Państwa trzeba   było podjąć działania  Nadzwyczajne; od pierwszych minut po katastrofie.


Po pierwsze premier  winien był przekazać władzom Rosji , aby do czasu  przybycia  polskich specjalistów nie dokonywać żadnej ingerencji w miejscu zdarzenia; oprócz  koniecznych działań jak ugaszenie pożarów ; ciała  ofiar pozostawić na miejscu.


- Oczywiście  Rosja  by się  nie zgodziła... ale byłby to  jednoznaczny sygnał , że  Rosja  będzie manipulować, ukrywać  ślady, oszukiwać - wtedy postępowanie Polski w tej sprawie  miało by inny charakter;  a polska strona od razu uzyskałaby wsparcie UE i państw NATO  wobec jawnego mataczenia  Rosji.

Rząd  Tuska udawał że  wszystko  przebiega  zadowalająco.

Ogromnym  zaniedbaniem było nie wykonanie sekcji  zwłok od razu po sprowadzeniu ich  do kraju.

Po drugie  powinna powstać Nadzwyczajna  Struktura do zbadania okoliczności  tego zdarzenie; jeśli trzeba należało w trybie nadzwyczajnym  zwołać Sejm i uzupełnić legislacje - tam gdzie to potrzebne.


 A to schemat takiej Nadzwyczajnej Struktury ( mógłby być przydatny i w innych zdarzeniach )


image

 Przewodniczącym musiała by  być osoba w randze Premiera  ( vice) aby móc użyć  wszystkich zasobów Państwa.

- Think tank - pełnił  by funkcje doradcze, w tym prowadził by sesje  brainstorming  - burzy mózgów, w celu  rozważenia  wszystkich możliwości zarówno w zakresie przebiegu zdarzenia  jak i metod, sposobów  prac  nad  ustaleniem okoliczności  zdarzenia.

Komisja Służb Specjalnych  raportował by tylko Premierowi , tak aby informacje poufne, tajne nie wydostawały się poza Komisję.

****

 Rząd PiS nie wykorzystał  okazji by zmienić  sposób działania Państwa w tej sprawie.


Zupełnie  niezrozumiałe jest dublowanie prac  przez  Prokuraturę; Prokuratura  winna  wkraczać do działania  wtedy gdy Zespół Nadzwyczajny  ustali  przebieg  zdarzenia lub wskaże że przebieg  zdarzenia  jest niejasny co może wskazywać  na działanie Osób Trzecich.

A tak mogę powstać  dwie wersje  wydarzeń ;

 nie tak powinno  działać  Państwo.


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka