19 obserwujących
972 notki
682k odsłony
  91   0

Podmiana czarnych skrzynek w Smoleńsku jak najbardziej możliwa.

  Skoro było to możliwe we Francji w 1988 roku w przypadku  katastrofy Airbusa A320

http://www.airdisaster.com/investigations/af296/af296.shtml

to dość poważnie  umocowana  hipoteza; są osoby/instytucje,  które twierdzą, że to nawet udowodniono.


Czarne skrzynki (DFDR i CVR), najważniejsze dowody, przez 10 dni pozostawały poza kontrolą sądu śledczego w Miluzie.


Zgodnie z francuską procedurą karną policja powinna była skonfiskować czarne skrzynki natychmiast po wypadku w celu ich dalszego zbadania przez niezależnych ekspertów. Zamiast tego czarne skrzynki znajdowały się bezprawnie w posiadaniu DGAC (Direction Génerale de l'Aviation Civile) od 26 czerwca (dzień wypadku) do 6 lipca, kiedy to Germain Sengelin, sędzia śledczy w Miluzie, nakazał ich konfiskatę.

Czarne skrzynki, z których sporządzono oficjalny raport, wykazują szereg anomalii, które od 1988 r. skłoniły wiele krytycznych osób do zakwestionowania ich autentyczności:

   1. Czarne skrzynki zostały fizycznie otwarte, taśma magnetyczna została przecięta. Normalnie czarne skrzynki wkłada się do maszyny odczytującej bez otwierania ich - w ten sam sposób odczytuje się kasetę w magnetowidzie.

2.W nagraniu brakuje 8 sekund, z czego 4 sekundy brakuje tuż przed zderzeniem. Oznacza to, że rejestrator DFDR zatrzymał się przypadkowo tuż przed zderzeniem.


3. DFDR i CVR w ostatniej części nagrania nie są zsynchronizowane o 4 sekundy.

4. Brak zapisów  wartości opóźnienia wzdłużnego. Można się tego spodziewać w przypadku zderzenia z górą, ale w Habsheim rejestratory powinny działać aż do rozpadu samolotu. Każda katastrofa, którą mogliby przeżyć wszyscy pasażerowie z wyjątkiem 3 osób, nie powinna spowodować nagłego zatrzymania zapisu DFDR.


Z powodu tych anomalii oraz faktu, że czarne skrzynki były w rękach DGAC, zawsze przypuszczano, a ostatecznie udowodniono, że rejestrator danych lotu skonfiskowany 5 lipca w DGAC NIE jest tym, który został wyjęty z samolotu po katastrofie.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale