29 obserwujących
533 notki
167k odsłon
54 odsłony

Demokracja na Railsach

Wykop Skomentuj


Dlaczego na Railsach?, ano dlatego, że portal KWW „SUI” został napisany z wykorzystaniem frameworka Ruby on Rails. Wspólnego dzieła Japończyka Yukihiro Matsumotu i Duńczyka Davida Hainemeiera Hanssena.

Kiedyś zostałem elegancją rozwiązania w którym to „konwencja miała poprzedzać konfigurację” zachciało mi się tę zasadę przenieść na grunt polityki.
         Początki Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorząd, Uwłaszczenie, Integracja” nie miały klasycznego początku, czyli nie spotkało się w jakiejś restauracji trzech panów, którzy zeszli się  z intencją połączenia sił i z zamiarem natychmiastowego wyrolowania jeden drugiego jak zostanie wypromowany chwytliwy brend. Znam życie i starałem się zrobić z tego użytek.
        Pomyślałem tak: najpierw musi być siedziba, a najlepiej aby to była siedziba w Internecie. Ktoś się może zainteresuje, a ofertę skierowałem do ludzi nieprzeciętnych, tylko takich, którzy jeszcze o tym nie wiedzą. Na takich zależałoby nam najbardziej.
Siedziba już stoi. Aby do nas zajrzeć wystarczy kliknąć na link

                    https://koreus.vot.pl


     Później proponowałbym w zakładce DOKUMENTY i PUBLIKACJE  odnaleźć instrukcje pracy Rady Programowej oraz organizacji prawyborów. Czytania nie ma zbyt wiele, bo zgodnie z duchem czasu jest tam kilka obrazków połączonych krótkimi komentarzami.

Pod zakładką  http://koreus.vot.pl/komitets/1/topics/1/ranking  znajdziecie początki rankingu postulatów z których ma się zrodzić stanowisko uzgodnione. A jeśli trochę pochodzicie po zakamarkach portalu to znajdziecie  rodzynka, który dał twarz do zunifikowanej karty kandydata.

 image

          Prawdopodobnie nasunie się Wam wątpliwość, dlaczego już teraz i dlaczego tak wcześnie. Otóż w naszym systemie „demokracji aż do bólu” zaproponowaliśmy rozwiązania przed którymi długa droga do ludzkich umysłów.  Zasady działanie wszelkiej maści watah wyborczych są powszechnie znane, ale gdy proponujemy strukturę sieciową to i tak wszyscy węszą, że za tym pomysłem stoi jakiś prezes. Nie, nie będzie żadnego prezesa. Ma natomiast być rzecz trudniejsza, czyli „stanowisko uzgodnione” czyli takie unowocześnione pacta conventa. Aby to stanowisko  „się utarło” trzeba sporo czasu. Wykorzystujemy dotychczasowy dorobek formacyjny Konfederacji Na Rzecz Reform Ustrojowych co też możecie Państwo znaleźć pod zakładka „DOKUMENTY”
          Zanim zaproszę Was do rejestrowania się w naszej społeczności to komunikuję, że początkowo będziemy działali jako struktura trochę utajniona. Poszczególni konfederaci będą identyfikowani przez swój e-mail. Do zorganizowania dobrej komunikacji to wystarczy. Nie zdziwcie się zatem, że na liście społeczności nazwisk jak na lekarstwo. My emeryci już możemy się upubliczniać, gdyż „z żadnego stołka prezes nas nie odwoła”. W przypadku młodszych może być różnie. Lepiej na zimne dmuchać.
            Jaki to ma związek z Railsami? - ano struktury sieciowe muszą być oparte o konwencje i ze swej natury odrzucają konfiguracje. Musimy się do tego przyzwyczajać. Mamy sporo czasu ale nie aż tyle, aby nic nie robić. Zapraszam do naszej społeczności.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka