27 obserwujących
533 notki
170k odsłon
  126   0

Debata więcej niż "prezydencka"

Znamy pytania dla sztabów wyborczych.

image


       We wtorek 12 maja o godzinie 18.00 na kanale Telewizji Polonijnej https://itvp.tv/live/  odbędzie się debata, której celem będzie ugruntowanie stanowiska Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych przed podjęcie prac nad przełomowym dokumentem Komitetu Wyborczego Wyborców „Samorządni, Uwłaszczeni, Zintegrowani” jakim mają być „Założenia polityki pieniężnej na rok 2021”. Audycję poprowadzi redaktor Hubert Gorczyca.

Przedstawiam listę pytań, która ma uporządkować naszą dyskusję.

1. Na ile wyceniacie straty, jakie ponosi polskie społeczeństwo i polska gospodarka na skutek narzuconej nam architektury monetarnej polegającej na kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu.

2. Jaki wpływ może mieć precedens sprzedaży ostatnich transz obligacji skarbowych w trybie „private placement” na przekształcenie systemu monetarnego w Polsce.

3. Dlaczego w pracach nad nową architekturą monetarną proponujecie adaptację strategii kotwiczenia waluty na celu inflacyjnym. Strategię obrony kursu walutowego stosuje więcej banków centralnych.

4. Tę nową strategię nazywacie strategią  kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym. Na czym ona ma polegać?

5. Taki instrument polityki pieniężnej jak wyznaczenie wielkości emisji przyrostowej w oparciu o ilościową teorię pieniądza jest znany i dogłębnie przedyskutowany. Jednak ciągle pozostaje w sferze teorii. Jaki chcecie zastosować pomysł, aby wdrożenie go do praktyki nie budziło aż takich kontrowersji.

6. Który z proponowanych przez was instrument polityki pieniężnej przejmie na siebie główny ciężar operacji aprecjacyjnych i dostrajających na wypadek takich zaburzeń systemu monetarnego jak hiperinflacja, deflacja, stagflacja.

7. Czy któryś z nowych instrumentów monetarnych może być użyty przez rząd do kreowania polityki gospodarczej, do sterowania intencjami gospodarczymi beneficjentów - zwłaszcza dywidendy produkcyjnej.

8. Czy wprowadzenie ten nowej architektury monetarnej będzie wymagało wprowadzenie nowych regulacji prawnych a myślę to konstytucji oraz ustawie o bankowości.

9. Jakich profitów dla gospodarki i gospodarstw domowych się spodziewacie. Ile zyska przeciętnie nasz obywatel „na rękę rocznie”

Więcej informacji o nowej architekturze monetarnej i jej celach znajdziecie w tekstach:
- Koncepcja uwłaszczenia narodu na pieniądzu suwerennym i majątku produkcyjnym
-Suwerenny pieniądz głównym instrumentem polskiej polityki gospodarczej

Serdecznie zapraszam zainteresowanych. Wystarczy wejść i przedstawić się na stronie: https://itvp.tv/live/ Dla polepszenia słyszalności uprasza się o skorzystanie ze słuchawek, aby uniknąć pogłosów.

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka