10 obserwujących
168 notek
175k odsłon
1076 odsłon

Nie żyje Andrzej Gmitruk

Wykop Skomentuj9

Dziś odszedł 67 letni Andrzej Gmitruk trener bokserski legenda polskiego boksu. Z pierwszych doniesień wynika, że zginął w pożarze. Pożar wybuchł na tarasie domu Gmitruka

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, położonym niedaleko miejsca tragicznego zdarzenia, zdradził, że pożar wybuchł na skutek zapalenia się mebla na tarasie domu. W akcji wzięły udział cztery jednostki straży pożarnej, pogotowie medyczne i funkcjonariusze policji. - W środku znaleziono zwłoki mężczyzny. Nikt poza nim nie ucierpiał - słyszymy.

Na razie nie ma potwierdzenia, że bezpośrednią przyczyną śmierci trenera był pożar. - Szczegóły sprawy ustala policja i prokurator, na razie nie wiemy nic więcej - zdradza przedstawiciel PSP w Mińsku Mazowieckim. 

Gmitruk był ostatnio trenerem Artura Szpilki i Mateusza Masternaka. Wcześniej szkolił takich zawodników jak: Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Dariusz Kosedowski. Był trenerem kadry Polski, a także Norwegii. 

To ogromna strata dla polskiego sportu. Jeszcze tydzień temu widzieliśmy go na ringu jak cieszył się ze zwycięstwa swojego podopiecznego. Był bardzo ceniony za oceanem jako doskonały fachowiec. Wielokrotnie miał propozycję stałej pracy w Stanach jako trener. 

Za wikipedią:

Zaczynał swoją pracę w 1975 w Polskim Związku Bokserskim jako trener kadry juniorów. Po dwóch latach objął kadrę pięściarską Legii Warszawa, która pięciokrotnie wywalczyła złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w boksie. W 1980 na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie medale zdobyli Kazimierz Szczerba oraz Krzysztof Kosedowski, których szkolił w Legii. Gmitruk pełnił podczas igrzysk funkcję asystenta Czesława Ptaka, ówczesnego szkoleniowca reprezentacji

Dwukrotnie, w latach 1981 oraz 1983 został wybrany trenerem roku przez magazyn BOKS[1]. W 1983 został również trenerem reprezentacji Polski. W 1988 na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu jego czterej podopieczni: Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Jan Dydak, Janusz Zarenkiewicz zdobyli brązowe medale. Inni zawodnicy, których prowadził podczas kariery amatorskiej to Bogdan Gajda, Dariusz Kosedowski, Zbigniew Raubo. 

W latach 1988-1998 Gmitruk pracował w Norwegii, gdzie był trenerem kadry bokserskiej oraz konsultantem Norweskiego Komitetu Olimpijskiego ds. sportów letnich. 

Po roku 1998 był trenerem i promotorem pięściarzy zawodowych. Zawodnicy, których prowadził Gmitruk, to m.in.: Tomasz Adamek, Mateusz Masternak, Maciej Sulęcki, Artur Szpilka. Zarządzał też swoją grupą promotorską O'chikara Gmitruk Team Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport