Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
30 notek
3749 odsłon
  92   0

Australia: Pomysł wprowadzenia celu dotyczącego gazu odnawialnego

Ciekawy pomysł wsparcia rozwoju sektora wodoru i biometanu w Australii.

Firma Jemena wezwała do wprowadzenia Renewable Gas Target podczas tegorocznego Australian Energy Week jako kluczowego kolejnego kroku w kierunku osiągnięcia zerowej emisji netto w Australii do 2050 roku.

Dyrektor zarządzający firmy Jemena, Frank Tudor, powiedział, że Renewable Gas Target prawdopodobnie powtórzy sukces Renewable Energy Target (RET), który pomógł przyspieszyć rozwój technologii odnawialnych w sektorze energii elektrycznej"Jest to impuls, którego sektor gazowy potrzebuje, aby naprawdę skomercjalizować gazy o zerowej emisji, takie jak wodór i biometan, i udostępnić je australijskim domom i przedsiębiorstwom na dużą skalę" - powiedział Tudor.

Pan Tudor powiedział, że dzięki zastosowaniu gazu odnawialnego przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury w celu osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku, australijscy konsumenci energii unikną również kosztownych i niepotrzebnych modernizacji sektora energetycznego.

Pan Tudor powiedział, że dotacja rzędu 3-15$/GJ może ułatwić wprowadzenie znacznych ilości gazu odnawialnego do australijskich sieci gazowych i jest znacznie niższa niż dotacja oferowana w ramach RET dla sektora energii elektrycznej, która wynosiła równowartość 22 USD/GJ.

"Cel dotyczący gazu odnawialnego da również pewność trudnym sektorom, takim jak sektor produkcyjny, które polegają na gazie jako paliwie, że będą one mogły kontynuować działalność w Australii przy jednoczesnej dekarbonizacji swoich łańcuchów dostaw. Gazy odnawialne mogą być również wykorzystywane w sektorze transportowym, zwłaszcza przez większe pojazdy, takie jak autobusy i pojazdy transportowe. Jednocześnie uważamy, że gaz odnawialny będzie również dostarczał mocy stabilizującej dla nieciągłej generacji odnawialnej, szczególnie w miarę rozwoju elektrowni zasilanych wodorem."

Wezwanie Jemeny do wprowadzenia celu dotyczącego gazu odnawialnego jest następstwem wezwania firmy do wprowadzenia systemu certyfikacji gazu zielonego, który umożliwiłby klientom zakup zweryfikowanego gazu zielonego od swoich sprzedawców energii w taki sam sposób, w jaki kupują oni odnawialną energię elektryczną.


Źródło: https://agaz.info/2021/05/31/australia-calling-for-renewable-gas-target/

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka