Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
30 notek
3749 odsłon
  127   0

Włochy/Grecja: Zamówienie na 440 km rurociągów certyfikowanych do transportu do 100% wodor

Unsplash
Unsplash

Firma Corinth Pipeworks (Grecja), zajmująca się rurociągami, należąca do Cenergy Holdings, realizuje wraz z Snam (Włochy), jedną z największych na świecie firm zajmujących się infrastrukturą energetyczną, zamówienia na 440 km rurociągów. Zamówione rurociągi są jednymi z pierwszych nowo wyprodukowanych rur wysokociśnieniowych certyfikowanych do transportu do 100% wodoru w gazociągu przesyłowym w Europie.

Zgodnie z ramami ASME B31.12 Option B, współpraca Corinth Pipeworks i Snam zapewnia technicznie i ekonomicznie wykonalne rozwiązanie dla bezpiecznego transportu wodoru pod wysokim ciśnieniem przez stalowe rurociągi o dużych średnicach i wysokiej wytrzymałości. W ten sposób rurociągi wyprodukowane dzisiaj i zainstalowane w obecnej sieci gazowej mogą pokryć zapotrzebowanie na energię w przyszłości. Zgodnie z wymogami tej normy, rury ze stali w gatunku L415ME o średnicy zewnętrznej 26" (660 mm) i grubościach 11,1 mm i 15,9 mm zostały przetestowane w laboratorium przy maksymalnym ciśnieniu i 100% zawartości wodoru.

Pełna ilość rur z certyfikatem wodorowym została wyprodukowana w zakładzie Corinth Pipeworks w Thisvi w Grecji. Zakres dostawy obejmuje również zewnętrzną powłokę antykorozyjną 3LPE oraz wewnętrzną płynną powłokę epoksydową, które zostały zastosowane w tym samym miejscu, w którym wyprodukowano rury.


Źródło: Snam, Agaz.info, https://agaz.info/2021/06/05/italy-greece-order-for-440km-of-pipes-certified-to-transport-up-to-100-hydrogen-for-a-transmission-gas-pipeline-in-europe/

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka