Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
30 notek
3749 odsłon
  120   0

Agaz.info - USA: Produkcja na skalę komercyjną wodoru wykorzystując opatentowany proces pi

Unsplash
Unsplash

SK Inc, firma inwestycyjna trzeciego co do wielkości konglomeratu w Korei Południowej, ogłosiła, że jest głównym inwestorem w najnowszej rundzie finansowania Monolith Materials, Inc, amerykańskiej firmy zajmującej się technologiami zielonego wodoru. Konsorcjum inwestorów, któremu przewodzi SK Inc. obejmuje NextEra Energy Resources, LLC i Perry Creek Capital.

Inwestycja wesprze rozbudowę zakładu produkcji zielonego wodoru firmy Monolith w Nebrasce. Oprócz inwestycji, SK Inc. będzie współpracować z Monolith Materials nad przyszłą ekspansją na rynki światowe.

Monolith Materials jest pierwszym amerykańskim producentem, który produkuje na skalę komercyjną wodór wykorzystując opatentowany przez siebie proces pirolizy metanu. 

Firma Monolith Materials, która została założona w 2012 roku, opracowała technologię procesową, która wykorzystuje energię odnawialną do przekształcania gazu ziemnego w czysty wodór i stały materiał węglowy zwany “carbon black“ - krytyczny surowiec w sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym. Firma jest obecnie w fazie operacyjnej swojego pierwszego zakładu produkcyjnego na skalę komercyjną w Hallam, Nebraska. Oprócz produkcji ekologicznego wodoru, firma ogłosiła niedawno swoje plany produkcji czystego amoniaku w pobliskim zakładzie produkcyjnym w drugiej fazie.

Po zakończeniu rozbudowy do 2024 roku, produkcja zielonego wodoru, czystego amoniaku i sadzy przez Monolith Material ma zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 1 milion ton metrycznych rocznie w porównaniu z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi.


Źródło: SK Inc., Monolith, Agaz.infoLubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka