Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
29 notek
3527 odsłon
  72   0

USA: Projekt zmniejszenia kosztów ekologicznego wodoru z 5 do 1 dolara za kilogram w ciągu

Unsplash
Unsplash

Sekretarz Energii, Jennifer M. Granholm, ogłosiła rozpoczęcie inicjatywy Departamentu Energii USA (DOE) Earthshot Initiative, mającą na celu przyspieszenie przełomu w zakresie bardziej dostępnych i przystępnych cenowo rozwiązań czystej energii w ciągu dekady.

Pierwszy program Energy Earthshot i Hydrogen Shot ma na celu obniżenie kosztów wodoru o 80% do 1 dolara za kilogram w ciągu jednej dekady. Osiągnięcie tych celów ma pomóc Ameryce w szybszym osiągnięciu celu administracji Biden-Harris, jakim jest zerowa emisja dwutlenku węgla do 2050 roku.

DOE podkreśla, że przemysł zaczyna wdrażać czysty wodór w celu zmniejszenia emisji, ale nadal istnieje wiele przeszkód, aby wdrożyć go na dużą skalę. Obecnie wodór pochodzący z energii odnawialnej kosztuje około 5 dolarów za kilogram. Osiągnięcie celu "Hydrogen Shot", jakim jest obniżenie kosztów o 80%, umożliwiłoby pięciokrotny wzrost popytu, dzięki zwiększeniu produkcji czystego wodoru z wykorzystaniem takich źródeł jak energia odnawialna, jądrowa i termiczna.


Źródło: DOE, Agaz.info, https://agaz.info/2021/06/09/usa-project-to-reduce-the-cost-of-clean-hydrogen-from-5-to-1-per-kilogram-in-one-decade/Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka