Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
26 notek
3287 odsłon
  61   0

Partnerstwo na rzecz budowy stacji ładowania zasilanych wodorem dla EV

Unsplash
Unsplash

Kanada: GreenCore i Loop Energy ogłosiły partnerstwo w celu opracowania i budowy stacji ładowania EV zasilanych wodorem.

Strony przewidują, że pierwsza instalacja pilotażowa zostanie ukończona w 2021, a do końca 2026 roku powstanie ponad 1500 takich stacji.

Projekt ten jest następstwem niedawnego ogłoszenia przez obie firmy partnerstwa z BayoTech, wiodącym dostawcą modułowych, skalowalnych i szybko wdrażanych systemów produkcji wodoru.

W ramach współpracy, GreenCore będzie współpracować z Loop Energy oraz niektórymi partnerami ekosystemu, w celu zaprojektowania i zbudowania zasilanych wodorem stacji szybkiego ładowania, opartych na wysokowydajnych ogniwach paliwowych Loop.

Stacje ładowania GreenCore będą magazynować energię w postaci sprężonego wodoru i przekształcać ją w energię elektryczną, gdy będzie potrzebna do ładowania pojazdów. Dzięki temu stacje te będą niezależne od sieci energetycznej, szybko wdrażane, tanie i zajmujące niewielką powierzchnię.

Co najważniejsze, stacje ładowania GreenCore zasilane wodorem pomogą rozwiązać poważne problemy związane z cenami energii w godzinach szczytu oraz zdalnym dostępem do energii, z którymi boryka się obecnie branża pojazdów elektrycznych.

GreenCore będzie używać wodoru dostarczanego wyłącznie przez firmę BayoTech w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych i tankowania wodoru.


Źródło: Agaz.info https://agaz.info/2021/06/09/canada-partnership-to-develop-and-build-hydrogen-powered-ev-charging-stations/

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka