Notatki Energetyczne
ekskluzywne treści o energetyce z zagranicy
0 obserwujących
31 notek
4068 odsłon
  60   0

Dwa nowe klastry "mlecznego" biometanu o unikalnej strukturze własnościowej

USA. California Bioenergy (CalBio) ogłosiła, że uruchomiła dwa nowe klastry biometanu mlecznego, South Tulare i North Visalia, oba zlokalizowane w hrabstwie Tulare w Kalifornii. CalBio jest liderem w dziedzinie budowy komór fermentacyjnych dla przemysłu mleczarskiego w USA, z ponad 90 projektami działającymi lub będącymi w trakcie realizacji.

Projekty South Tulare i North Visalia są trzecim i czwartym klastrem biometanu mlecznego uruchomionym przez CalBio w Kalifornii, dołączając do klastrów w hrabstwie Kern (Bakersfield, CA) i Tulare (Visalia, CA). Ponadto CalBio ma nowe projekty klastrów w fazie rozwoju w Kalifornii i w innych częściach kraju.

Klaster South Tulare będzie zbierał, kondycjonował i wtłaczał do rurociągu SoCalGas gaz z komór fermentacyjnych zbudowanych w pobliskich mleczarniach. Do końca roku uruchomionych zostanie 15 komór fermentacyjnych w mleczarniach, połączonych siecią 65,6 km rurociągów. Przewiduje się, że po pełnym rozwinięciu, klaster podłączy do rurociągu 30 lub więcej mleczarni. Do końca roku klaster w Północnej Visalii będzie zbierał gaz emitowany obecnie z 12 mleczarni, a w 2022 roku dołączy do niego więcej mleczarni. Biometan z mleczarni będzie również wtłaczany do systemu SoCalGas w celu dostarczenia go do flot pojazdów napędzanych gazem.

Klastry South Tulare i North Visalia są w większości własnością lokalnych producentów mleka. CalBio opracowało unikalną strukturę własnościową dla mleczarni, aby mogły one korzystać zarówno jako inwestorzy w wielu klastrach, jak i z płatności za dostawy substratów z obornika.

Klastry South Tulare i North Visalia otrzymały fundusze motywacyjne od California Public Utilities Commission (CPUC) oraz California Department of Food and Agriculture, poprzez programy koncentrujące się na redukcji metanu z "obornika mlecznego". 

Przewiduje się, że klaster South Tulare zredukuje emisję metanu do końca 2021 roku w tempie 250 000 ton metrycznych CO2 rocznie, a klaster North Visalia o 150 000 ton metrycznych. 


Źródło: CalBio, Agaz.info


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka