Mieszczuch7 Mieszczuch7
282
BLOG

Skończyć z rosyjską dezinformacją - wniosek po "reportażu" TVN o Janie Pawle II

Mieszczuch7 Mieszczuch7 Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 18

Patrząc na krajobraz po bitwie rozpętanej przez opozycję i jej "zaprzyjaźnione media", przez TVN, "reportażem" Marcina Gutowskiego, widzimy rozmiar ich porażki i jasne, przecierające się nad nami, jasne niebo... W TVN skończył się temat naszego Świętego Papieża Jana Pawła II, chociaż pewnie w planach było ciągnięcie go przez wiele kolejnych dni. W Sejmie KO musiała wycofać się, wstrzymać się od głosu w sprawie uchwały w obronie dobrego imienia Papieża Jana Pawła II i nawet zarządzić dyscyplinę głosowania, żeby ratować klub parlamentarny przed grożącym rozpadem. Główni politycy PO z Tuskiem na czele nie zabierają już w ten sprawie głosu, zamilkli nagle. "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić” - przypominają się słynne słowa Piłsudskiego.

Dzisiaj rozpierzchli się po kraju, po różnych miasteczkach, by na kameralnych partyjnych spotkaniach powtarzać swoją kampanijną propagandę, ale już ze świadomością, że na ataku na Polski Kościół i na SB-ckich kwitach na św. Papieża Jana Pawła II. dalej nie pojadą. 

W Sejmie do debaty, jak zwykle do "brudnej roboty", opozycja wydelegowała zdrajców, outsiderów, np. Pawła Kowala i Pawła Zalewskiego, oraz zasłużone "inaczej" posłanki Joannę Senyszyn i Joannę Scheuring-Wielgus, żeby się "wykazali" najobrzydliwszymi obelgami wobec św. Jana Pawła II. Nb. największym "sukcesem" tej ostatniej jest doprowadzenie Papieża Franciszka do ucałowania rąk w geście przeprosin, wprowadzonego przez nią do Watykanu, oszusta podającego się za ofiarę pedofilii księży, Marka Lisińskiego. To wszystko świadczy o tym, że opozycyjni liderzy wcześniej ocenili, że TVN nie zaoferował im "politycznego złota"... Cóż, jacy bogowie, taki Midas. 

Budka, Schetyna, Siemoniak, Sikorski i inni na twitterze próbują jeszcze podważać decyzję MSZ o zaproszeniu ambasadora USA w sprawie działalności TVN, nie dostrzegając ciągle, że obrona kompromatu spreparowanego na SB-eckich kwitach, pewnie na zamówienie sowieckiego KGB,  jest dla nich strzałem w stopę. 

Po tym wszystkim TVN próbował wytłumaczyć się w wydanym komunikacie, cytuję: "Rolą niezależnych i rzetelnych mediów jest pokazywać fakty, nawet jeśli są one bolesne i trudne do przyjęcia". To zdanie ogólnie prawdziwe, ale w odniesieniu do TVN jest fałszem. Jak wykazałem we wcześniejszym tekście, w TVN z rzetelności i standardów dziennikarskich zostały tylko puste frazesy - w najlepszym czasie antenowym pokazała "reportaż" z tezą, bez żadnego wiarygodnego dowodu, oparty na spekulacjach i kompilacji SB-ckich akt, doniesień tajnych współpracowników, zapisem ubeckich intryg i prowokacji, słowach anonimowych osób, powtarzaniem jako rewelacji znanych, wcześniejszych publikacji innych autorów, ogólnikowych zarzutów publicystów, dziennikarzy (jeden z nich,  Ekke Overbeek, prowadzi ponoć holenderski portal pn. "Okno na Kreml"). Nazwano to dwu i półrocznym śledztwem dziennikarskim!

Jaki był cel wyprodukowania przez TVN takiego "reportażu" o św. Janie Pawle II? Jedynem logicznym uzasadnieniem odpalenia tego "dynamitu" jest cel polityczny - uderzenia w PIS i jego elektorat, wzmocnienia poparcia dla PO-wskiej i lewicowej opozycji, wstrząśnięcia sceną polityczną. Co gorsza, stojący za tym "dynamitem" politycy okazują się nie liczyć w ogóle z odpowiedzialnością, ze skutkami wywołanego niepokoju społecznego, destabilizacji, zagrożenia bezpieczeństwa państwa w sytuacji wojny u naszych granic. To nie jest działanie niefrasobliwe, lekkomyślne - to działanie specjalne, destrukcyjne, specjalnie obliczone na taki efekt, zgodnie z zasadą "im gorzej, tym lepiej"!   

To jest dla wszystkich jasne i zrozumiałe - tak to podsumował na przykład polityk PSL, Marek Sawicki, cytuję: "PO zorientowała się, co zrobili dziennikarze TVN-u. Ta sprawa nie jest nowa, nieznana, w materiale TVN-u nie pokazano żadnych nowych faktów. Jestem zdumiony, że ktoś chciał się rzekomo przysłużyć opozycji i ten dynamit w postaci reportażu TVN-u wyciągnął na światło dzienne. To jest dla mnie rzecz niepojęta, to kompletny brak myślenia ze strony tych, którzy podjęli się tego w takim czasie. Tym bardziej, że jeżeli chcemy badać przeszłość Kościoła, to ja jestem za tym, mówił o tym też Władysław Kosiniak-Kamysz – proszę bardzo, zabiegajmy o otwarcie archiwów kościelnych, oddajmy to historykom. Natomiast opieranie się o zeznania jednego świadka i wątpliwe dowody oraz materiały SB, to taki element, który bardzo odpowiada lewicy, to wpisywanie się w nagonkę nie tylko na Jana Pawła II, ale generalnie na cały Kościół katolicki." [linki poniżej]

Myślę jeszcze o innych przykładach takiej szczególnej "rzetelności" TVN, o tym, jak ta stacja wspierała i wspiera antypolskie głosy w Brukseli, nieproporcjonalnie do znaczenia nagłaśnia wszelkie zarzuty dotyczące "praworządności", jak szczególnie nagradza życzliwością, promuje europosłów tworzących rezolucje przeciw państwu polskiemu, ekspertów wpisujących się w tę antyrządową narrację... Dźwięczą mi w uszach słowa byłej ambasador  USA w Polsce Georgette Mosbacher: "Unia zajmuje się w tej chwili praworządnością w Polsce i debatuje nad sankcjami. Pora powiedzieć to głośno - jeśli chodzi o problemy z praworządnością, spora część z tego, co docierało na Zachód, była efektem rosyjskiej dezinformacji. Zarówno Unia, jak i Ameryka przyjmowały ją bezkrytycznie". Moim zdaniem czas powiedzieć wyraźnie, że trzeba skończyć z tą rosyjską dezinformacją.

Wiarygodność "reportażu" Marcina Gutowskiego jest przecież taka sama jak innych materiałów tej stacji, to produkty z tej samej fabrycznej taśmy. W sprawie tego ostatniego "reportażu" do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napływają dziesiątki skarg od indywidualnych widzów, zbulwersowanych jego skandaliczną nierzetelnością. Powinniśmy wszyscy napisać, co o tym myślimy. A to powinno mieć przełożenie na przyszłe decyzje o dalszym losie TVN, o przyznaniu lub nie koncesji. 


https://www.salon24.pl/u/notatnikmieszczucha/1287973,tvn-desperacko-walczy-o-wygrana-po-wcow-by-ich-potem-nikt-za-ich-reportaze-nie-osadzil

https://wpolityce.pl/polityka/637582-nasz-wywiadsawicki-dziwi-mnie-postawa-po-ws-jana-pawla-ii

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/8377373,georgette-mosbacher-polska-ue-usa-rosja-ukraina-wojna-wladimir-putin.html]. 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jan-pawel-ii-pedofilia-reportaz-tvn24-online-skargi-do-krrit

Mieszczuch7
O mnie Mieszczuch7

„Jedenaście dni temu dość mało znany bloger Mieszczuch7 napisał bardzo ciekawą notkę p.t. "Nowy mur - warszawski". Jako pierwszy zauważył on, że dzięki stalowym barierkom Pałac Prezydencki zaczął przypominać warowną twierdzę. Porównał on to do muru oddzielającego Żydów od Palestyńczyków oraz do wysokich płotów, które rozdzielają katolików i protestantów w Belfaście. Później także inni publicyści /n.p. Johny Pollack/ czynili podobne porównania, ale Mieszczuch7 był pierwszy. Jego poprzednia notka o ataku na niezawisłość Rzecznika Praw Obywatelskich też była bardzo interesująca. Warto zaglądać na ten blog.” elig, 28.08.2010

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura