Nowa Energia
Blog poświęcony energetyce - zielonej, konwencjonalnej, transformowanej
0 obserwujących
38 notek
6408 odsłon
  120   0

Prąd dla hybryd. Tauron sprzedaje czystą energię Toyocie

Ponad 100 GWh energii z odnawialnych źródeł TAURONA zasili fabryki produkujące elektryczne napędy hybrydowe. Motoryzacyjny koncern dzięki temu znacząco ograniczy emisję dwutlenku węgla.

- Toyota jako cel założyła osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2035 roku. W ślad za tym podejmujemy działania redukujące wpływ funkcjonowania fabryk na środowisko naturalne oraz budujące społeczeństwo żyjące w zgodzie z naturą. Zakup 100 procent energii ze źródeł odnawialnych pozwala nam przybliżyć się do realizacji naszego celu - mówi Grzegorz Owcarz, general manager Toyota Motor Manufacturing Poland.

Toyota Motor Manufacturing Poland posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne – w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach. Ich głównym produktem są hybrydowe zespoły napędowe do samochodów Toyoty produkowanych w Europie. Obecne zatrudnienie to 3400 pracowników, a poziom inwestycji wyniósł ponad 6,5 miliarda złotych.

OZE zmniejszają ślad węglowy

Współpraca firmy z TAURONEM trwa od czternastu lat. Dzięki zielonej energii tylko w tym roku firma ograniczyła emisję dwutlenku węgla o ponad 40 tys. ton.

Sprzedaż energii dla fabryk Toyoty jest realizowana za pomocą produktu giełdowego, który pozwala na dywersyfikacje momentu zakupowego. Ponadto energia ta pochodzi z odnawialnych źródeł z Grupy TAURON.

- Nasza nowa strategia, czyli przyspieszenie Zielonego Zwrotu TAURONA oznacza rozwój odnawialnych źródeł energii przy równoczesnym ograniczeniu emisji CO2. Nasza organizacja chce osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku - mówi Rafał Soja, prezes spółki TAURON Sprzedaż.

- W wymagającym otoczeniu makroekonomicznym konsekwentnie rozwijamy nasz portfel odnawialnych źródeł energii i stawiamy na produkty, które są realnym wsparciem dla firm i instytucji, zarówno w zakresie optymalizacji kosztów zakupów energii, jak i działań na rzecz ochrony środowiska - tłumaczy Soja.

Energia w 100% czysta

- Firmy i instytucje, które korzystają z zielonej energii od TAURONA ograniczyły w tym roku emisję dwutlenku węgla już o ponad 360 tysięcy ton. Wspieramy tym samym proekologiczne działania klientów biznesowych, dążących do zrównoważonego rozwoju, oferując im jednocześnie nowoczesne rozwiązania umożliwiające swobodne podejmowanie decyzji dotyczącej zakupu energii elektrycznej w określonym czasie i wolumenie - podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes TAURON Sprzedaż odpowiedzialny za rynek biznesowy.

Jednym z przyjaznych środowisku produktów energetycznych jest EKO Premium. Oferowana w nim energia jest w 100 procentach wyprodukowana w odnawialnych źródłach energii Grupy TAURON - elektrowniach wodnych oraz wiatrowych. W tym roku zielona energia pod szyldem EKO Premium trafiła między innymi do Grupy Bosch, LOTTE Wedel sp. z o.o., a także wpisanej na listę UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”.

EKO Premium oprócz tego, że zawiera Gwarancje Pochodzenia, to jako jedyny w Polsce jest objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej. System ten jest nadzorowany przez niezależną instytucję, czyli Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii, której eksperci, poza sprawdzeniem źródła pochodzenia energii odnawialnej, badają także jego całościowy wpływ na środowisko naturalne.

TAURON intensywnie inwestuje w OZE, m.in. w elektrownie wiatrowe. Do 2030 r. w tej technologii chce mieć 1100 MW zainstalowanej mocy .

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka