Nowa Energia
Blog poświęcony energetyce - zielonej, konwencjonalnej, transformowanej
0 obserwujących
38 notek
6408 odsłon
  78   0

„Mój Prąd” z większym dofinansowaniem

Od połowy grudnia wzrośnie dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, przyznawane w ramach programu „Mój Prąd 4.0”.

Aktualnie program przewiduje dofinansowanie do samej instalacji fotowoltaicznej – do 4 tys. zł, do instalacji przy zakupie innych elementów – do 5 tys. zł, do magazynu ciepła – do 5 tys. zł, do magazynu energii elektrycznej – do 7,5 tys. zł, do systemów zarządzania energią w domu (HEMS) i zarządzania energią (EMS) – do 3 tys. zł (tylko pod warunkiem zakupu magazynu ciepła i/lub magazynu energii elektrycznej).

Od 15 grudnia, kwota dofinansowania dla mikroinstalacji PV wyniesie maksymalnie 6 tys. zł. W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii będzie to: nie więcej niż 7 tys. zł do instalacji PV, a także maksymalnie 16 tys. zł do magazynu energii. Nie zmieni się poziom dotacji do magazynów ciepła oraz systemu HEMS/EMS.

Zdaniem przedstawicieli ministerstwa środowiska i klimatu, podniesienie dofinansowania to odpowiedź na sytuację gospodarczą, w tym wysoką inflację, a także kryzys energetyczny w Europie.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka