Nowa Energia Nowa Energia
259
BLOG

TAURON dotuje pompy ciepła. Chce dać na nie 2 miliony

Nowa Energia Nowa Energia Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Mieszkańcy czterech województw mogą dostać od TAURONA dofinansowanie na wymianę systemu ogrzewania. Dotacja na pompę ciepła może sięgnąć 4,4 tys. zł. Równolegle mają możliwość skorzystania z innych programów wsparcia.

Program „Ogrzej się z TAURONEM” obowiązuje na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. W jego ramach, właściciele budynków mogą starać się o dofinansowanie na likwidację starego kotła na paliwo stałe i zastąpienie go pompą ciepła. Jak pokazała ubiegłoroczna edycja programu, to właśnie dofinansowanie do tego urządzenia cieszyło się największym powodzeniem.

Kwoty dofinansowania wahają się od 1,9 tys. zł dla nieruchomości wybudowanych po 2011 r. do 4,4 tys. zł dla domów wzniesionych do 1971 r. Dodatkowym bonusem dla klientów TAURONA, po przeprowadzeniu inwestycji z partnerem marki, jest możliwość otrzymania 500 złotych na rachunek rozliczeniowy w ramach programu „Zwrot za prąd”.

- Długofalowe oszczędności i pozytywny efekt ekologiczny to wymierne korzyści modernizacji domowego ogrzewania, dlatego wspieramy polepszanie efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych naszych klientów. Realizowany w ramach Zielonego Zwrotu TAURONA atrakcyjny program dofinansowania wymiany ogrzewania, umożliwił naszym klientom skorzystanie do tej pory z dotacji w wysokości miliona złotych, a w tym roku szacujemy podwojenie wartości wypłaconych dotacji - mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Dotacje były udzielana już w zeszłym roku. Finansowe wsparcie można było dostać m.in. na piece kondensacyjne czy kotły gazowe. W tegorocznej edycji dotowane będą tylko pompy ciepła. Jej uczestnicy mogą starać się również o środki z innych np. „Czyste Powietrze”. Mają również możliwość przystępowania do programów realizowanych w poszczególnych regionach czy gminach.

W 2022 r. dotacje na likwidację starego systemu ogrzewania i zastąpienia go bardziej ekologicznym źródłem ciepła wyniosły ponad milion złotych. W tym roku energetyczny koncern szacuje, że finansów wsparcie sięgnie dwóch milionów.

Blog poświęcony energetyce - zielonej, konwencjonalnej, transformowanej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka