Nowa Energia Nowa Energia
153
BLOG

Duże dofinansowanie na „Mój Prąd 5.0”

Nowa Energia Nowa Energia Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
W kwietniu światło dzienne ujrzy kolejna odsłona programu „Mój Prąd”. W nowej edycji dofinansowany ma być także zakup pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Znacznie ma wzrosnąć poziom dotacji.

Uruchomieniu programu „Mój Prąd 5.0” zapowiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

- Będzie to już nabór ciągły. Co więcej, rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom. To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego, czy dziś dom ogrzewany jest gazem, peletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej – mówi minister Anna Moskwa.

Prawie 60 tys. dofinansowania

Zgodnie z zapowiedziami, maksymalna kwota dofinansowania ma wynieść 58 tys. zł. Nabór wniosków ruszy w kwietniu, prowadzić będzie go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ostatniej edycji programu, finansowe wsparcie dla zakupu instalacji fotowoltaicznej sięgało maksymalnie 6 tys. zł. W przypadku zgłoszenia do dofinansowania mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii było nie więcej niż 7 tys. zł do instalacji PV, a także maksymalnie 16 tys. zł do magazynu energii. Poziom dotacji dla magazynów ciepła sięgał 5 tys. zł, a dla systemów zarządzania energią w domu (HEMS) i zarządzania energią (EMS) do 3 tys. zł.

Blog poświęcony energetyce - zielonej, konwencjonalnej, transformowanej

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka