Play kupuje UPC Polska za 7 miliardów złotych. Razem będą mieć 17 mln klientów

Play i UPC się połączą. P4, operator sieci Play należący do francuskiego koncernu Iliad Group podpisał umowę z Liberty Global. Kupi 100 proc. udziałów UPC Polska za 7 mld zł. Transakcja sfinalizuje się w pierwszej połowie 2022 roku po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych.

Play i UPC się połączą

P4 - operator sieci Play przekazał w komunikacie, że cena 7 mld zł „odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za rok 2020 na poziomie 9,3x przed efektami synergii i około 7x z uwzględnieniem synergii przychodowych i kosztowych”.

"Na podstawie danych finansowych za rok 2020, łączne przychody Play i UPC Polska wynoszą PLN 9 mld a łączna EBITDAaL PLN 3,2 mld. Play i UPC będą dostarczać usługi telekomunikacyjne do ponad 17 mln subskrybentów" - zaznaczono w komunikacie.

Zobacz: Morawiecki: Uszczelniliśmy VAT. Do budżetu trafia o 100 mld złotych więcej!

- Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce - skomentował prezes Play Jean Marc Harion

Niewiążąca oferta kupna padła na początku sierpnia 2021 r.

- Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom - wymienia Thomas Reynaud, prezes Grupy Iliad.

Zobacz: Krytykujcie Unię. Jesteście dorośli. Nareszcie!

- Od ponad trzech dekad nasz zespół potwierdza swój wyjątkowy talent, umiejętności i zaangażowanie, stale rozwijając biznes i wywierając pozytywny wpływ na kształt polskiego rynku. Dziś, jako uznany dostawca najwyższej jakości internetu i cyfrowej rozrywki, UPC zapewnia swoim klientom niezrównaną jakość usług, wyróżniając się jednocześnie bezprecedensowymi wynikami biznesowymi - mówi Robert Redeleanu, CEO w UPC Polska.

- Od pioniera szybkiego internetu na polskim rynku do niekwestionowanego lidera prędkości, UPC od zawsze nadawał ton innowacjom w branży. Teraz, razem z operatom Play, stworzy ogólnopolskiego czempiona, który ponownie dokona transformacji polskiego rynku - mówi z przekonaniem.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka