Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

Hulajnogi elektryczne to dziś najwygodniejszy i najszybszy środek transportu na wielu miejskich trasach.
Hulajnogi elektryczne to dziś najwygodniejszy i najszybszy środek transportu na wielu miejskich trasach.
Hulajnogi elektryczne to dziś najwygodniejszy i najszybszy środek transportu na wielu miejskich trasach. Z pomocą elektrycznej hulajnogi ominiesz korki. Napęd elektryczny pomoże ci zachować świeżość i elegancję w drodze do pracy.

Lepiej kupić niż wypożyczać

Elektryczne hulajnogi są powszechnie dostępne na polskim rynku dzięki wielu aplikacjom. Szybko może się jednak okazać, że lepiej i taniej jest kupić własny sprzęt, niż korzystać z cudzego. Codzienna droga do pracy przez rok to wydatek, który może równać się kosztowi nowej niedrogiej hulajnogi. Nie jest też pewne, czy będziesz miał rano lub po pracy hulajnogę z aplikacji pod ręką.

Własna hulajnoga elektryczna to pewność, że będzie na ciebie czekał sprawny i naładowany sprzęt i pewność, wydania tylko złotówki za każde 100 przejechanych kilometrów. Z własną hulajnogą możesz też jechać na miasto na wycieczkę - jest nieduża, więc spokojnie zmieści się do bagażnika. Zatem jaką hulajnogę elektryczną kupić

Zwróć uwagę na koła

Przed zakupem warto w hulajnogach elektrycznych sprawdzić przed zakupem opony. Tak robi większość klientów. Im większe koła tym szybsza i bezpieczniejsza jazda. Możesz też łatwiej przejechać przeszkodę: nierówność terenu, głębszą kałużę, krawężnik.

Najbardziej popularne koła mają 8,5 cali. Są też tzw. gamechangery, czyli hulajnogi elektryczne z kołami 10-calowymi. Takie koła to też mocniejszy silnik i bateria. Mocniejsza hulajnoga z większymi kołami to oczywiście większy koszt. To nie jest hulajnoga na każdą kieszeń, ale jeśli cię stać - lepszy efekt masz gwarantowany.

Są też modele o kołach średnicy 5 cali. Ale takie elektryczne hulajnogi nie oferują wiele - poza mniejszym kosztem zakupu.

Co daje mocniejszy silnik

Górna granica mocy silnika w standardowych hulajnogach to 350 W. Taki silnik jest zamontowany w droższych modelach z dużymi kołami. Moc silnika w przypadku hulajnóg elektrycznych przekłada się na to, jaki maksymalny kąt nachylenia terenu będziesz mógł pokonać. Jeżeli codziennie musisz podjechać pod Tamkę w Warszawie to lepiej wybrać mocniejszy silnik. Najlepsze modele pokonują nachylenie powyżej 20°. Słabsze utkną na 10°.

Mocniejsze modele to też lepsze przyśpieszenie. Ale to nie przekłada się na prędkość. Odgórne ograniczenia programowe nie pozwalają się nadmiernie rozpędzić. Żadna hulajnoga nie pojedzie szybciej niż 25 km/h.

Ile przejedziesz na jednym ładowaniu

Hulajnogi mogą mieć baterię o pojemności takiej jak akumulator w porządnym smartfonie, czyli około 5000 mAh (5 Ah). Mogą też mieć trzykrotnie większą.

Na najlepszych hulajnogach elektrycznych przejedziesz do 65 km. Dobre hulajnogi na jednym naładowaniu przejadą około 40 km. Tańsza hulajnoga będzie wymagała ładowania po przejechaniu 20 km.

TOP 3 hulajnóg elektrycznych

Zainteresowanych zakupem proponujemy ranking hulajnóg elektrycznych

1 miejsce: Motus Scooty 10 (cena w euro.com.pl 2249 zł). To hulajnoga z dziesięciocalowymi kołami. Na jednym ładowaniu można przejechać do 65 km. Moc to pożądana górna granica 350 W.

2 miejsce: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro2 (cena w euro.com.pl 2539 zł). Ta hulajnoga pod względem mocy nie ma sobie równych. Moc jej silnika wynosi 600 W. Ma jednak nieco słabszą baterię, która pozwoli na jedynym ładowaniu pokonać około 45 km. Opony to standardowe 8,5 cala.

3 miejsce: Xiaomi Mi Electric Scooter Essential (cena w euro.com.pl 1799 zł). To najtańszy model na naszym podium. Ta hulajnoga nie rozpędzi się do standardowych 25 km/h - jej maksymalna prędkość to 20 km/h. Zasięg na jedynym ładowaniu to 20 km, a moc silnika 250 W.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Komentarze