9 obserwujących
246 notek
156k odsłon
  1909   0

500+ i szachy na białą broń.

Najpierw filmik.:

No cóż.

Wiecie, kto to jest "pies ogrodnika"?

To osoba o mentalności "sam kości nie gryzę i drugiemu nie dam". Sam nie potrafi, ale jak zobaczy że Tobie się udaje, to podpali ci dom.

Posłuchałem sobie, i zgadzam się z Kolonką w 99%. Gdzie jest ten 1% niezgody?

Na samym początku. Kiedy porównując politykę do partii szachów mówi o gońcu na flance, czyli podatkach i aktywizowaniu ludzkiej przedsiębiorczości. I żeby nie było, że jestem przeciwny przedsiębiorczości, bo nie jestem. Jestem za to świadom realiów, w których żyję, a żyję w Polsce, i tutejsze problemy widzę z bliska podczas, gdy Max Kolonko widzi je z daleka i przez pryzmat wzorców do których w USA przywykł.

W Polsce jest kasta, która właśnie straciła władzę. Nie maja wpływu na ustawodawstwo ani na wykonawstwo. Nie mają żadnych atutów w sejmie, nie maja już prezydenta. Do grudnia pozostała im ostatnia placówka - Trybunał Konstytucyjny. Do grudnia, bo wtedy kończy się kadencja Andrzeja Rzeplińskiego. Co będzie potem? Raczej dla nich gorzej, niż lepiej, dlatego wiedzą, że mają coraz mniej czasu i będą atakować coraz zacieklej.

Jakie jeszcze maja atuty?

Oprócz TK tylko jeden - pieniądze. Dysponują ogromnym kapitałem, który mogą ładować w przychylne sobie media aby te nieustannie atakowały rząd, mogą organizować marsze, wiece i protesty. Stać ich na to, tyle, że nie przyniesie im to żadnych zysków, zwłaszcza, że zgadzam się z Maxem, iż w obecnej sytuacji nawalanka ze strony GW i Newsweeka oraz coraz bardziej żałosne manifestacje KOD są przeciwskuteczne. Oni muszą zarabiać, ale ponieważ nie potrafią robić legalnych interesów (bo gdyby umieli, po co byłaby im władza?), a warunkiem ich udziału przy podziale łupów była lojalność sitwie nie ma zagrożenia, że w systemie prawno-fiskalnym który sami stworzyli, odcięci od państwowej kroplówki i unijnych grantów odnajdą się gospodarczo. W chwili obecnej, dopóki dysponują środkami uwalnianie rynku, odchodzenie od systemu koncesji, obniżanie podatków - dałoby im do ręki potężną, destrukcyjną broń. W ciagu 26 lat zakumulowali potężny kapitał, który w warunkach wolnego rynku mogliby wykorzystać do wyszukiwania i niszczenia biznesów niezależnych od sitwy, stanowiących dla sitwy zagrożenie (film "Układ Zamknięty" polecam, jeżeli ktoś nie widział). Wielokrotnie udowadniali, że to potrafią. To JEDYNE, co potrafią, dlatego trzeba ich, i ich pieniądze zagonić do rogu i tam trzymać, a tymczasem prowadzić właśnie programy typu 500+, Mieszkanie+, widzieć, gdzie nakłady są potrzebne i ręcznie kierować fundusze tam, gdzie trzeba, tak długo, jak trzeba, ale nie dłużej. W tle zaś robić porządek.

Dlatego, drogi Mariuszu Maxie nie czas jeszcze na śmiały ruch gońca na flankę. Najpierw trzeba szachiście grającemu czarnymi odebrać siekierę.

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale