2 obserwujących
320 notek
49k odsłon
  156   3

Oddzielmy ziarno od plew

Myślę, że w Polsce występuje pilna potrzeba przeprowadzenia czyszczenia ludzkiego "zboża". Koniecznie trzeba oczyścić polskie zboże z plew. Otóż te plewy wyrządzają Polsce wielkie szkody. Swego czasu - kilkanaście lat temu - głośno było w Polsce o tzw. geotermii rydzykowej w Toruniu. Wtedy te plewy uaktywniły się i wprost szydziły z rydzykowego przedsięwzięcia. No i zdrowe, polskie ziarna uległy wpływom plew. Zaniechano prowadzenia prac nad wykorzystaniem geotermii do celów grzewczych. O dziwo, choć to były, niby plewy ale do zniechęcania zdrowych ziaren używały wyjątkowo skutecznych metod. Polegały one na ośmieszaniu, drwieniu, a także oczernianiu autora i oskarżaniu go o nadużywanie wpływów jako przedstawiciela kościoła katolickiego. - Wyzywano od klechów. A tymczasem proszę zobaczyć i poczytać. https://www.eostroleka.pl/ojciec-rydzyk-mial-racje-wielki...

"Wyniki zakończonego właśnie kolejnego etapu prac przy nowatorskim projekcie geotermalnym w Toruniu przeszły wszelkie oczekiwania. Przeprowadzone pompowanie eksploatacyjno-zatłaczające ujawniło niezwykłą wydajność złoża oraz pojemność otworu zatłaczającego. - To wielki sukces - w ten sposób eksperci, a także ojciec dr Tadeusz Rydzyk oceniają wyniki prac.

W poniedziałek zakończono pompowanie eksploatacyjno-zatłaczające z otworu TG-1 do TG-2, podczas którego pobrane zostały próbki wody w celu przeprowadzenia badań fizykochemicznych i bakteriologicznych. "Podczas pompowania udokumentowano w pełni wydajność 320 metrów sześciennych na godzinę przy ciśnieniu 6,5 atmosfery, co uznać należy za wynik bardzo dobry" - ocenia w przesłanym "Naszemu Dziennikowi" komunikacie Fundacja Lux Veritatis, na której zlecenie firma Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. prowadzi odwierty. Jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do następnego pompowania, które odbędzie się pod koniec tego tygodnia. - Tym razem zamierzamy osiągnąć i udokumentować jeszcze większą wydajność, tj. 430 m sześc. na godzinę - zapowiadają przedstawiciele Fundacji."

"- To jest rewelacyjna wydajność! Wypada tylko życzyć, by Opatrzność nadal czuwała nad Toruniem - ocenia wyniki prac prof. Mariusz-Orion Jędrysek, były główny geolog kraju. To właśnie on wydał w 2006 r. koncesję na poszukiwanie źródeł geotermalnych w Toruniu, za co był ostro atakowany przez część mediów i wielu polityków koalicji PO - PSL. Dziś podkreśla, że dane z odwiertu w Toruniu pokazują, iż ta inwestycja była strzałem w dziesiątkę. Niektórzy krytycy potępiali ten projekt, choć wiedzieli, że w Toruniu są złoża geotermalne. - Takie metody są bardzo złe dla Polski - wskazuje prof. Jędrysek."

https://wiadomosci.onet.pl/.../torun-geotermia.../eb0mkel

"Budowana z inicjatywy ojca Tadeusza Rydzyka ciepłownia, na którą podatnicy wydali co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych, może rozpocząć prace już we wrześniu. Redemptoryści chcieliby, żeby dostarczała ciepłą solankę nie tylko do kaloryferów na zajmowanych przez nich terenach, ale też do wielu innych budynków w zachodniej części Torunia. Biznes może przynieść wielomilionowe zyski."

 "- W Toruniu robimy na razie instalacje na dwóch otworach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wywiercić kolejne i multiplikować tę ciepłownię. (...) Jest to wielkie bogactwo. Świętej pamięci minister profesor Jan Szyszko zawsze promował geotermię jako nasze polskie źródło energii."

Sami oceńcie szkody wyrządzone Polsce przez te cholerne "plewy'.Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka