Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
8 obserwujących
15 notek
46k odsłon
  2360   3

Bohaterka zwolniona, bo "obraziła prezesa", czyli propaganda top level

"Obraziła prezesa". Bohaterska stewardessa zwolniona mailem

Tytuł stronie głównej wp.pl sugeruje, że jakaś jedna bohaterska stewardesa została zwolniona mailem, bo "obraziła prezesa". Oczywiście przeciętny czytelnik (nie tylko platformerski bezmózg) natychmiast pomyśli, że chodzi o prezesa Jarosława Kaczyńskiego (bo z kim innym w tym krqju mogą się kojarzyć "represje" z powodu "obrażenia prezesa").

Jednak gdy wczytamy się dokładnie w artykuł, to pod jego koniec dowiemy się, że z powodu zapaści branży lotniczej (spowodowanej COVID-19) zwalnianych jest 270 osób z personolu PLL LOT. Wśród nich ponoć (nie jest to do końca pewne) jest stewardesa, która została odznaczona przez Komorowskiego za to, że lądowała razem z kapitanem Wroną i zrobiła to, co do niej należało - wraz z innymi stewardesami szybko ewakułowała pasażerów po wylądowaniu.

Związki zawodowe sugerują, że zwolnienie jej ma związek z tym, że brała udział w strajku, czym "obraziła prezesa".

Chodzi o Rafała Milczarskiego - prezesa PLL LOT, ale nazwisko prezesa nie pada, aby podejrzenie padło na prezesa Kaczyńskiego. Goebbels wpadł w kompleksy!

Oczywiście ukryto fakt (artykuł o tym nie wspomina nawet słowem), że jednym z postulatów części strajkujących (niezrealizowanym - reszta organizacji związkowych wycofała się z niego po obietnicy podwyżek oraz wycofania zwolnień dla strajkujących) w październiku 2018 było odwołanie prezesa Mielczarskiego, bo przecież komunistyczne związki zawodowe musiały sprawę uPOlitycznić.

Drugim ukrytym faktem jest to, że podwyżki wywalczone przez związki zawodowe strajkiem podczas dobrej koniunktury przyczyniły się do większych zwolnień w momencie, kiedy koniunktura się załamała.

Trzecim ukrytym faktem jest, że gdyby nie ów inny "prezes" (czyli Kaczyński) to nie byłoby żadnych zwolnień, bo nie byłoby PLL LOT - ta spółka przez rząd Tuska została spisana na straty.

https://www.o2.pl/informacje/bohaterka-zwolniona-mailem-chce-wiedziec-co-zdecydowalo-6610937761618816a 

Łukasz Maziewski otrzymuje moją nominację do Goebbelsa Roku!

Lubię to! Skomentuj63 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo