Ojciec 1500+
Ojcowie, nie drażnijcie dzieci, ale wychowujcie je stosując dyscyplinę i nauczając je tego, co się podoba Panu. Ef 6.4
20 obserwujących
106 notek
200k odsłon
  2385   3

Słowa, na Święta Zmartwychwstania w czasach wojennych.. i może ostatecznych

Joe Biden cytując św. Jana Pawła II mówi "Nie lękajcie się", a Franciszek parafrazując propagandę zbrodniarza Putina mówi "Wszyscy jesteśmy rasistami". Gdybym nie wiedział kto jest kim, to po samych tych słowach przypuszczałbym, że Joe jest papieżem, a Franciszek - politykiem.

Gdybym miał znaleźć cytat najbardziej adekwatny do obecnych czasów, to wybrałbym ex aequo dwa: 

"a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." Mt 24,12-13"

A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie" Łk 21,28

Czy lękam się? Tak, lękam się. Nawet więcej, bardzo się boję. Nie Końca Świata - on jest obiecanym ODKUPIENIEM oznaczającym dla nas szczęście niebieskie. Nie totalnej zagłady atomowej w skali świata - wyparujemy w ułamku sekundy, spoko... no jeśli nie "spoko" to przynajmniej "może być" - nie mam na to wpływu, wiec się tym nie martwię. Bardziej lękam się tego, co będzie wcześniej. "Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie." (Mt 24,21) Te słowa spełniają się na naszych oczach - wprawdzie w szczytowym momencie przemysłu zagłady Niemcy mordowali więcej Żydów niż Rosjanie Ukraińców, ale patrząc po pierwszych dniach wojny, to w 1939 roku naziści nie mieli takiego rozmachu jaki mają w tej chwili raszyści. Boję się, że nie będę w stanie optymalnie zabezpieczyć życia i przyszłości moich Dzieci - tego życia doczesnego i wiecznego. Że zostanę, kiedy trzeba będzie z nimi wyjechać lub wyjadę, kiedy trzeba będzie pozostać... Boję się, że to dobro, które widzę w Najstarszym Synu, a które pewnie powoli kiełkuje także i w Młodszych... jeden z nich codziennie modli się (cytat Jego słów) "aby już w żadnym kraju nie było wojny i by każdy mógł wrócić do swojego domu" może zostać unicestwione - czy to przez fizyczne zabicie czy przez okropności wojny. 

Jakich słów oczekuje w tej chwili człowiek wierzący?

Joe Biden cytując św. Jana Pawła II mówi "Nie lękajcie się", a Franciszek parafrazując propagandę zbrodniarza Putina mówi "Wszyscy jesteśmy rasistami". Gdybym nie wiedział kto jest kim, to po samych tych słowach przypuszczałbym, ze Joe jest papieżem, a Franciszek - politykiem.

"Nie lękajcie się" - w ustach Ojca Świętego te słowa byłyby idealne. Choć od Prezydenta Stanów Zjednoczonych oczekujemy czegoś innego. Oczekujemy konkretów: broni, żołnierzy, baz wojskowych i wszelkich innych form realnego wsparcia dla napadniętych, obrońców i zagrożonych napaścią oraz sankcji i innych środków nacisku nałożonych na zbrodniczy reżim agresora. Ale dobre i "Nie lękajcie się" - w ustach Amerykanina są to tylko słowa, które nie zatrzymają wojny, nie ukoją bólu napadniętych, gwałconych, torturowanych, mordowanych i nie powtrzymają agresora od dalszej ekspansji na zagrożonych. Ale dobre i to. "Nie lękajcie się" to przynajmniej słowa, które wlewają pokój i nadzieję w serca Polaków. Dla Ukraińców to o wiele za mało, ale zawsze to coś pozytywnego. 

Ale nie brednie Franciszka typu: "Musimy się bronić? To plan Kaina!" Jako stary neo-hipis i pacyfista wielokrotnie mówiłem i pisałem na blogu, że gdyby na początku XX wieku wszystkie kościoły chrześcijańskie zgodnie potępiły i obłożyły najsurowszymi karami wykorzystanie armii z przymusowego poboru do jakichkolwiek działań poza granicami swojego państwa, to piekło I i II Wojny Światowej nigdy by nie miało miejsca (bez masowego "mięsa armatniego" żadnego kraju nie byłoby stać na urządzenie takiej "rzeźni"). Ale na to był czas 120 lat temu! Gdyby w 1994 odbierając broń atomową niewielkiej Ukrainie odebrano cały potencjał atomowy także potężnej (choć wówczas wydawało się, że podupadłej) Rosji, to zbrodnie które mają dziś miejsce na okupowanej ukraińskiej ziemi nie miałyby miejsca. Podobnie gdyby nie odebrano broni atomowej Ukrainie i nie przekazano jej Rosji. Memorandum Budapesztańskie stworzyło asymetrię, która dziś zbiera krwawe żniwo. 

Tym bardziej nie słowa oskarżenia "Wszyscy jesteśmy rasistami". Czy jestem rasistą? Jeśli "papież" za "rasizm" uważa to, że w przeciwieństwie do "jego świątobliwości" POTĘPIAM wysłanie przez zbrodniarza Putina na Ukrainę ZWYRODNIALCÓW z dalekiej Azji - rejonu maksymalnie skażonego okrucieństwem, na którym zbrodnie wojenne są "wielowiekową tradycją" (od "samurajów" w Japonii, poprzez "piekło Pacyfiku" w czasie II Wojny Światowej, "czerwonych khmerów" w Kambodży, "wietkong" w Wietnamie, "rewolucję kulturalną" w Chinach aż po wszystkie zbrodnie reżimu północnokoreańskiego... miłośnik historii pewnie wymieniłby wiele więcej przykładów zbrodni, przy których blednie to co się działo w Europie - nawet za sprawą zbrodniczych ideologii nazizmu i komunizmu... ale ja jestem programistą) aby ci dalekowschodni zwyrodnialcy dokonywali zbrodni jeszcze bardziej okrutnych i zatrważających niż i tak zdegenerowani rdzenni Rosjanie, to tak, jestem "rasistą". Jeśli ów "papież" za "rasizm" uważa to, że SPRZECIWIAM SIĘ wszelkiemu siłowemu zmienianiu struktury narodowościowej, religijnej lub kulturowej innego państwa - bez względu na to czy odbywa się to w wersji "hard" przez mordowanie i wywózki (jak to robi Rosja), czy w wersji "medium" przez przymusowe zasiedlanie (jak to robi Izrael) czy w wersji "light" przez przymusowe przenoszenie imigrantów (jak to robi UE), to tak, jestem "rasistą". Jeśli wreszcie "papież" uważa za "rasizm" to, że uważam za konieczną obronę mojego państwa przed wcześniej zaplanowaną przez zbrodniczy reżim Putina, starannie przygotowaną i prowadzoną od sierpnia ubiegłego roku do tej pory operacją "Śluza" polegająca na sprowadzaniu pod polską granicę imigrantów z krajów muzułmańskich i uważam, że mimo współczucia tym ludziom nie można pozwolić im na forsowanie polskiej granicy, bo oznaczałoby to klęknięcie Polski przed Putinem i Łukaszenką, to tak, jestem "rasistą". 

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura