11 obserwujących
585 notek
69k odsłon
36 odsłon

Wreszcie kto będzie premierem Iraku?

Azarfi الزرفی
Azarfi الزرفی
Wykop Skomentuj6

Adnan Azarfi ostatnia osoba która była podana jako kandydat na stanowisko premiera przez prezydent Iraku miał duże problemy z Szyitami. On jest obywatelem USA i miał poparcie USA , ale po tym jak poparł Iran stracił także poparcie USA i teraz musi rezygnować . Azarfi powiedział że embargo na Iran musi być wzniesione w czasie kryzysu z koronawirusem.

Teraz grupy szyickie podają Alkazemiego jako kandydat na stanowisko premiera , oni uważają że Alkazemi będzie miał lepsze stosunki zIranem niż Azarfi , jednak prezydent Iraku jeszcze nie dał polecenia żeby Alkazemi starał się założyć kabinet.

Alkazemi jest dziwnym kandydatem na premiera ponieważ a poprzednich państwach nie miał stanowisko i nie pracował jako polityk do tej pory, wbrew jego Azarfi był szefem województwa Nadżaf i trzymał i popierał USA w wojnie z szyicką grupą  Muktada Alsadr w 2004 roku także był posłem w sejmie i jest szefem frakcji w parlamencie "Anasr" .

Szyickie grupy nie mogli się zdecydować na wspólnego kandydata i dlatego Adnan Azarfi którego można nazwać wrogiem szyitów dostał się jako kandydat premiera ale teraz wygląda że szyickie grupy Irackie się razem pogodzili i wspólnie ogłosili Alkazemi jako kandydat na premiera. USA mówi że nie ma nic przeciwko Alkazemi.


Zobacz galerię zdjęć:

َAlkazemi الکاظمی
َAlkazemi الکاظمی
Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale