8 obserwujących
359 notek
37k odsłon
102 odsłony

W świątyni w Iranie (2)

robią rządki zieloną teksturą na modlitwe
robią rządki zieloną teksturą na modlitwe
Wykop Skomentuj15

Świątynia Imam Rezy jest na południowym wschodzie w Iranie, ona jest taka wielka i tak dużo światła się tam świeci że nawet mówią że kosmonauci mogą zauważyć tą świątynie jako zaświecony punkt na kuli ziemskiej . Wczoraj jak tam byłam rozkładali dywany i przygotowywali się na wspólną modlitwę . Co dziennie tam rozkładają setki dywanów na trzy modlitwy i potem znowu składają . Kiedyż jak byłam w tej świątyni zaczął padać deszcz i widziałam że mężczyźni , każdy składał jednego dywanu i niósł go schowka , wyglądali zupełnie jak pracowite mrówki! w tej notce umieszczam zdjęcia rozkładania tych dywanów .

Te dywany są dopiero rozłożone ale później będzie na nich pełno ludzi tak że nie będzie można znaleźć miejsca!

Jest też pośród zdjęciach zdjęcie z "Muhr" to taki kawałek ze suchej gliny lub kawałek kamienia na którym się Szyici modlą . Filozofia jest taka że trzeba pod czas modlitwy głowę kłaść na czymś że nie jest zbudowane przez człowieka , na przykład na materiale lub na dywanie nie można . 

Zobacz galerię zdjęć:

robią rządki zieloną teksturą na modlitwe
robią rządki zieloną teksturą na modlitwe ozłożone i nie rozłożone dywany ludzie siedzą na dywanach Muhr pierścionek +1 zdjęcie
Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura