8 obserwujących
359 notek
37k odsłon
66 odsłon

Co Iran zrobi rok po wycofaniu się Ameryki z umowy nuklearnej

Wykop Skomentuj

Hojatoleslam wal-muslemin Hassan Rouhani powiedział w środę na spotkaniu rządu ważne uwagi :Po osiągnięciu porozumienia i realizacji umowy nuklearnej, naród irański po raz kolejny przyszedł do urn i tym razem, nie 18 milionów, ale z 24 milionami głosów, ogłosił kontynuację umiaru, konstruktywnej interakcji ze światem.

Prezydent, mówiąc, że wrogowie narodu irańskiego od początku byli przeciwni porozumieniu, powiedział:Amerykańscy ekstremiści, syjoniści i reakcyjne kraje regionu i wszyscy ci, którzy byli przeciwni nuklearnej umowie, byli przeciwko Iranowi.

Rouhani kontynuował, wskazując, że krytyka różni się od bycia przeciwnym umowie nuklearnej: Każdy może skrytykować każdy temat i jest to prawo wszystkich ludzi ,Ale wrogość do umowy nuklearnej była cechą syjonistów, reakcjnych krajów regionu i twardogłowych ludzi w Stanów Zjednoczonych.

Prezydent podkreślił: „Było to w interesie regionu i świata oraz kosztem wrogów Iranu”. Wykorzystali więc całą swoją moc od 2014 r. Do dziś, aby zniszczyć ten wspaniały budynek.

Prezydent powiedział, że po ustanowieniu nowego rządu w Stanach Zjednoczonych który powstał w niezwykłych warunkach i dziwnej sytuacją w tym kraju,Chociaż ten rząd przyszedł do władzy , z hasłem pokoju i wycofania wojsk z regionu i że będzie działał na rzecz narodu amerykańskiego i że będzie szedł prawą drogą i posługiwać się prawem,i dlatego głosowali na niego ludzi, ale niestety nie wypełnił swoich zobowiązań

Rouhani kontynuował: Dziś radykalna grupa, kieruje w Białym Domu, przejęła nawet władzę od prezydenta. W ten sposób cierpią nie tylko obecny rząd amerykański, ale także mieszkańcy regionu, a nawet przyjaciele Ameryki w Europie, Kanadzie i Meksyku.

Prezydent powiedział: Dziś wszyscy ci, którzy byli sojusznikami Stanów Zjednoczonych i wszyscy właściciele firm biznesowych i przedsiębiorcy na świecie cierpią. W takich okolicznościach syjonistyczni i reakcyjni oraz wewnętrzna grupa Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza AIPAC, wywierali presję na rząd USA, aby wycofał się z umowy nuklearnej.

Rouhani, mówiąc, że czekaliśmy i mieliśmy cierpliwość przez rok i przestrzegaliśmy wszystkich naszych zobowiązań,Dzisiaj nie chcemy wyjść z umowy nuklearnej, a wszyscy nasi ludzie i świat muszą wiedzieć, że dziś nie jest koniec umowy nuklearnej , ale jest dniem w którym musimy podjąć nowe kroki w umowie nuklearnej i to będzie na podstawie tej umowy

Rouhani, oświadczając, że dzisiaj ogłosiliśmy przywódcom pięciu krajów, że zrezygnujemy z dwóch już podjętych działań. Te dwa działania po prostu polegały na dwóch sprzedaży,Za każdym razem, gdy nasz wzbogacony uran osiągnął 300 kg, sprzedaliśmy go jakiemuś krajowi,i dostawaliśmy za nie żółte ciasto. Od tej chwili wstrzymujemy tą sprzedaż , a druga sprzedaż to sprzedaż ciężkiej wody , ilekroć nasza ciężka woda przekroczyła 130 ton, sprzedaliśmy tę dodatkową kwotę krajowi, dziś wstrzymujemy tę sprzedaż.

prezydent ogłosił: oczywiście to było zapowiedzią na 60 dni, powiedzieliśmy pięciu krajom, że jeśli będą z nami negocjować w ciągu 60 dni, i dojdziemy z nimi do wniosku i osiągniemy nasze główne cele, zwłaszcza ropę naftową i bank, które są nasze najważniejsze interesy, powrócimy do pierwszego punktu i do warunków z 7 maja 2019 roku.

Rouhani podkreślił: „Ale jeśli nie osiągniemy pod koniec 60 dni, zaczniemy dwie inne akcje, te dwa kroki; umowa opierała się na zasadzie, że będziemy utrzymywać nasze wzbogacenie na poziomie 3,67 i powstrzymamy się od tego; Oznacza to, że nie będzie dla nas już granicy

Prezydent dodał, że reaktor ciężkiej wody w Araku miał zostać odnowiony z udziałem krajów P5 + 1, co jest na dobrej drodze i nie osiągnęło jeszcze ostatecznego wniosku;Druga akcja polega na tym, że po 60 dniach zdecydujemy się na Araka, czy będziemy kontynuować program, który mieliśmy dla Arak przed porozumieniem i uzupełnimy Araka,W drugiej fazie,też będą mieli 60 dni, a jeśli nie otrzymamy wyniku, podjemy następny krok

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale