8 obserwujących
359 notek
37k odsłon
90 odsłon

dowódca piątej floty USA: Armia USA nie szuka wojny z Iranem

Wykop Skomentuj6

Jim Malloy, dowódca piątej floty amerykańskiej marynarki wojennej w Bahrajnie, powiedział wczoraj w wywiadzie dla agencji informacyjnej Reuters, powtarzając ostatnie komentarze amerykańskich urzędników o niechęci Waszyngtonu do prowadzenia wojny z Iranem, informował o możliwości rozmieszczenia floty noszącej samolotów w Cieśninie Ormuz.

W swoim pierwszym wywiadzie od czasu zaciągnięcia Sepah na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych, tak jak wielu innych urzędników amerykańskich, Malloy podkreślił, że wojska amerykańskie są bardzo gotowe, ale wojsko amerykańskie nie szuka wojny z Iranem i nie będą się przygotowywać na takie rzeczy.

„Nie jestem w sytuacji planowania wojny i nie mam takiego obowiązku, ale jesteśmy zdecydowanie gotowi odpowiedzieć na każdy atak na Amerykę, naszych partnerów w regionie i nasze interesy” - wyjaśnił Malloy.

Trump miał w czwartek o podobny komunikat i powiedział, że nie szuka wojny z Iranem.

USS Abraham Lincoln, pod pretekstem stawienia czoła możliwym zagrożeniom ze strony Iranu ruszył z Kanału Sueskiego do Morza Czerwonego, stacjonuje w regionie Azji Zachodniej pod dowództwem Malloy.

Niektórzy urzędnicy amerykańscy, których nazwiska nie zostały ujawnione, twierdzą, że część amerykańskiego wywiadu stwierdziła, że Iran wysłał rakiety do łodzi i że mogą one wystrzelić z małego statku.

Poza rozmieszczeniem Abrahama Lincolna, Stany Zjednoczone rozmieściły również jednostkę bombową B-52 w Azji Zachodniej, jak podaje Reuters.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale