0 obserwujących
10 notek
44k odsłony
  11602   0

Sekielski jest PREZESEM. 3,5 miliona z TVP do kieszeni 4 kumpli.

 

Lukratywny kontrakt na produkcję programu Tomasza Sekielskiego  dla TVP 1 w wysokości 3,5 miliona złotych zdobyła firma „Kombinat medialny” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w podwarszawskim Piasecznie.

Jest to pierwsza produkcja telewizyjna tej spółki. Samą zaś Spółkę o kapitale założycielskim 5.000 złotych założono dopiero w maju 2012 roku. Kiedy było już pewne ! , że były dziennikarz TVN Tomasz Sekielski będzie realizował dla publicznej TV własny autorski program.  

Co oznacza, że wymienioną spółkę założono szybko i na potrzeby produkcji dla TVP. Zapytam tylko gdzie przetarg w takim razie ( ?) , skoro umowa przewiduje aż 45 odcinków tego telewizyjnego projektu za sumę jednoznacznie wysoką. Nawet laik rozumie, że pomysł autorski jest samą w sobie wartością ale nikt nie powiedział, że ma być on dodatkowo i równolegle wypełnianiem kazby w całości Prezesa Zarządu ledwie raczkującej i świeżej  Spółki producenckiej.

Z danych Sądu Rejestrowego  wynika, że Prezesem Spółki jest Tomasz Sekielski.Ten sam Sekielski . Dziennikarz obecnie TVP 1 i autor programu „Po prostu”. Współzałożyciele to  Wojciech Jacek Bojanowski (PIĘTNAŚCIE UDZIAŁÓW O WARTOSCI NOMINALNEJ PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH KAŻDY O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ SIEDEMSET PIEĆDZIESIĄT ZŁOTYCH ), Jerzy Tomasz Durlik (DWADZIEŚCIA PIEĆ UDZIAŁÓW O WARTOŚCI NOMINALNEJ PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH KAŻDY, O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ JEDEN TYSIĄC DWIEŚCIE PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH ), Łukasz Teodor Mojsiewicz ( te same udziały jak wyżej ), Sekielski jako Prezes ma najwięcej bo (TRZYDZIESCI PIEĆ UDZIAŁÓW O WARTOŚCI NOMINALNEJ PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH KAŻDY, O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI NOMINALNEJ JEDEN TYSIAC SIEDEMSET PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH ).

Jerzy Durlik to szef reporterów TVN – do tej pory . Wojciech Bojanowski to dziennikarz TVN.

Rejestru do KRS dokonano 18 maja 2012 roku ! „Akuratnie”  jak w pysk strzelił 30 dni na rozpoczęcie oficjalnej działalności Spółki. A zaraz potem na podpisanie umowy producenckiej z TVP.

Nie rozważam zasadności powołania do życia jakiejkolwiek Spółki, w tym zwłaszcza spółki byłego dziennikarza TVN. Podważam jedynie jasność takiej operacji, w tym czasie  i jej przejrzystość w takim kontekście. Redaktor Sekielski w wywiadzie udzielonym portalowi wirtualnemedia.pl utyskiwał na beznadzieją sytuację dziennikarstwa śledczego w obecnych czasach. Deklarując jednocześnie, że ten gatunek będzie właśnie uprawiał „pod prąd”. Pytanie jest takie w jakiej roli będzie to dziennikarstwo śledcze uprawiał ?... W roli Prezesa własnej Spółki, powołanej do życia bo to by zgarnąć 3,5 okrągłych baniek czy jako niezależny i wiarygodny dziennikarz śledczy, który ma czystą kartę zawodową i równie czyste ręce ?...

Mam wątpliwości co do etyki takiego działania. Może taki GIWT jest etyczny biznesowo ale na pewno nie jest etyczny dziennikarsko.

Trudno uniknąć w takiej sytuacji wrażenia, że Straż Marszałkowska wpuściła do Sejmu nie reportera, którego zadaniem było wykonanie publicznej misji lecz i tylko pracownika spółki prowokowanego przez biznesmena.

Precedensem jest również to, że Prezes prywatnej Spółki prowadzi własny autorski program w publicznej i państwowej TVP i dostał go bez żadnego wysiłku. Wystarczyło zainwestować pięć tysia w KRS  by szaleć za 35 okrągłych baniek do czerwca, czyli połowy 2013 roku.

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale