wiedźma Margo wiedźma Margo
266
BLOG

1. stała prędkość "c"

wiedźma Margo wiedźma Margo Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Dlaczego śnię o fotonach jako sferycznych bańkach - eterze? Dlaczego nazwałam je Grawitorami fotonowymi?
 
Fotony - tak zwane kwanty światła - mają swoją prędkość równą prędkości stałej „c”. Fotony mogą tworzyć na przykład wiązkę światła, która jednak nie może przekraczać prędkości stałej  „c” czyli:

c + c + c +….+ c ≠ n c

Ponieważ prędkość „c” jest nieprzekraczalna. Ale dlaczego?

Przyjmijmy na moment, że fotony są bańkami sferycznymi o promieniu „c” w swoim stanie podstawowym. Energię takiej fotonowej bańki moglibyśmy zapisać wzorem:

E = 4 π c²

Gdyby fotony były bańkami sferycznymi o promieniu „c” w swoim stanie podstawowym, znaczyłoby to tyle, że pojedyńcze fotony – bańki mogłyby znajdować się także w innych stanach, gdyby mogłyby oscylować kurcząc się i rozwijając z prędkością równą promieniowi (wektorowi) „c”, co moglibyśmy zapisać wzorem:

4 π c² = k x 4 π v²  

W tym przypadku „k” jest parametrem zmiennej krzywizny geometrii takiej bańki. Gdy wzrastałaby krzywizna „k”, prędkość „c” przy zachowaniu stałej energii musiałaby maleć. Prędkość takiej cząstki mogłaby zostać nawet „wyhamowana”, gdy krzywizna „k” osiągałaby odpowiedni poziom – odpowiednie maksimum.

Ale skoro takie bańki fotonowe mogłyby tworzyć wiązkę światła, wówczas
energia całkowita takiej wiązki świetlnej mogłaby się sumować:

4 π c² + 4 π c² + 4 π c² + ……. + 4 π c² = k x 4 π c²

A to znaczyłoby, że gdy zwiększałaby się ilość fotonów tworzących wspólny układ, zwiększałaby się krzywizna „k” układu, jakie by tworzyły fotony. To umożliwiałoby nie przekraczanie stałej prędkości „c” całej utworzonej wiązki światła.

W podobny sposób energia przekładać by się mogła na tak zwaną masę:

E = k x 4 π c² = m v²


Prawa wynikające z podanego przeze mnie równania:

1. przy zachowaniu stałej energii"

- gdy wzrasta krzywizna, prędkość „c” maleje pojawia się masa i/lub masa wzrasta
- gdy maleje krzywizna, prędkość v wzrasta do prędkości c, a masa maleje

2. przy zachowaniu stałej prędkości „c” lub „v”:

- gdy wzrasta energia, wzrasta krzywizna, wzrasta masa
- gdy energia maleje, maleje krzywizna, maleje masa

3. przy zachowaniu stałej krzywizny:

- gdy wzrasta energia, wzrasta prędkość, masa jest stała
- gdy maleje energia, maleje prędkość, masa jest stała

Z powyższego wynika na przykład, że zmienność masy jest zależna przede wszystkim od zmienności krzywizny czyli zmienności geometrii pola grawitacyjnego układu czyli także ze zmian energetycznych zachodzących w układzie.

 
Z tego powodu nazwałam te sferyczne bańki fotonowe Grawitorami. Grawitorami są równiez atomy, a także galaktyki i cały wszechświat. Są to pola grawitacyjne, w których z powodu ich przekształceń powstają tak zwane cząstki i obiekty. Są to pola i obiekty, w których przejawia się oddziaływanie elektromagnetyczne wynikające ze struktury geometrycznej tych pól.

 

" Rzeczywistość składa się z nieskończonego strumienia interpretacji postrzegania, które my, jednostki posiadające specyficzne członkostwo nauczyliśmy się odczuwać jako oczywiste. (...) Nasz odbiór rzeczywistości jest przez nas uznawany za tak niepodważalny, że podstawowe założenie magii traktujące go jedynie jako jeden z wielu opisów, niełatwo przyjąć poważnie." " Don Juan - człowiek wiedzy i nauczyciel Carlosa Castanedy. ------------------------------------------------- dodatek z dnia 13.09.09 "Każdy człowiek tworzy swoją osobistą historię ze swojej własnej i jedynej w swoim rodzaju perspektywy. Po co w takim razie narzucać innym swoją wersję, jeśli będzie ona dla nich nieprawdziwa? Kiedy to zrozumiesz, nie będziesz odczuwać potrzeby obrony tego, w co wierzysz. Nie jest ważne to, aby mieć rację i dowieść innym, że są w błędzie. Postrzegaj każdego człowieka jako ARTYSTĘ, kogoś, kto ma ci do opowiedzenia jakąś historię. Wiedz, że to, w co wierzą inni, jest po prostu ich punktem widzenia, i że nie ma to z Tobą nic wspólnego." Don Miguel Ruiz ------------------------------------------------- -------------------------------------------------- Moje notki "unifikacyjne": 1. Geometria kwantowa 1 2. Geometria kwantowa 2 3. Geometria Kwantowa 3 -wstęp do kwantowej grawitacji 4. Geometria kwantowa 4 5. Torusy 6. Prędkość grawitacyjna a stała Plancka 7. Kwanty światła i eter - część I. 8. Kwanty światła i eter - część II. pozostałe notki w polecane strony

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie