Mistrz Górnośląski (Oberschlesischer Meister) w rozgrywkach organizowanych przez DFB:
1921/1922 - FC Preußen 05 Kattowitz (wspomniany w poprzedniej notce) (3 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1922/1923 - Beuthener SuSV 09 (2 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1923/1924 - SC Vorwärts Gleiwitz (4 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1924/1925 - Beuthener SuSV 09 (4 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1925/1926 - VfB 1910 Gleiwitz (3 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1926/1927 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (5 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1927/1928 - SC Preußen Zaborze (3 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec)
1928/1929 - Beuthener SuSV 09, SC Preußen Zaborze - Wicemistrz Górnego Śląska (Oberschlesische Vizemeister)
(4 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec), (Mistrz Południowo-wschodnich Niemiec - odpadł w drugiej rundzie Mistrzostw Niemiec, porażka 1:8 z Hertha BSC)
1929/1930 - SC Preußen Zaborze, Beuthener SuSV 09 - Wicemistrz Górnego Śląska (Oberschlesische Vizemeister)
(3 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec), (Mistrz Południowo-wschodnich Niemiec - odpadł w drugiej rundzie Mistrzostw Niemiec, porażka 3:2 z Hertha BSC)
1930/1931 - SC Preußen Zaborze, Beuthener SuSV 09 - Wicemistrz Górnego Śląska (Oberschlesische Vizemeister)
(4 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec), (Mistrz Południowo-wschodnich Niemiec - odpadł w drugiej rundzie Mistrzostw Niemiec, porażka 0:2 z Hamburger SV)
1931/1932 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz, Beuthener SuSV 09 - Wicemistrz Górnego Śląska (Oberschlesische Vizemeister)
(3 miejsce w Mistrzostwach Południowo-wschodnich Niemiec), (Mistrz Południowo-wschodnich Niemiec - odpadł w drugiej rundzie Mistrzostw Niemiec, porażka 5:1 z PSV Chemnitz)
1932/1933 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz, Beuthener SuSV 09 - Wicemistrz Górnego Śląska (Oberschlesische Vizemeister)
(Wicemistrz Południowo-wschodnich Niemiec), (Mistrz Południowo-wschodnich Niemiec - odpadł w ćwierćfinale Mistrzostw Niemiec, porażka 3:0 z SV 1860 München. W drugiej rundzie zwycięstwo z SV Prussia-Samland Königsberg)
W latach 1934 - 1941 mecze rozgrywano w ramach Gauliga Schlesien:
1933/1934 - Beuthener SuSV 09 (2 miejsce w Grupie A podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1934/1935 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (3 miejsce w Grupie A podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1935/1936 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (4 miejsce w Mistrzostwach Niemiec)
1936/1937 - Beuthener SuSV 09 (4 miejsce w Grupie A podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1937/1938 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (4 miejsce w Grupie C podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1938/1939 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (2 miejsce w Grupie 4 podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1939/1940 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (2 miejsce w Grupie 1b podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec)
1940/1941 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz (1 miejsce w Grupie 1a podczas turnieju finałowego Mistrzostw Niemiec, przegrany dwumecz finałowy ze zwycięzcą Grupy 1b).
Kolejnymi rozgrywkami w których Śląskie zespoły brały udział był Tschammerpokal (w kolejnych latach przemianowany na DFB Pokal, innymi słowy Puchar Niemiec). Turniej ten jest rozgrywany od 1935 roku.
1935 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z Berolina-LSC Berlin 3:2 w drugiej rundzie finałowej
1936 - SuSV Beuthen 1909 odpada po porażce z Berliner SV 92 4:1 w drugiej rundzie finałowej, SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z późniejszym zwycięzcą Pucharu VfB Leipzig 3:0 w drugiej rundzie finałowej w wyniku powtórzonego meczu. Wynik pierwszego spotkania 2:2
1937 - SV Ratibor 03 odpada po porażce z Polizei SV Chemnitz 2:3 w pierwszej rundzie finałowej, SuSV Beuthen 1909 odpada po porażce z Planitzer SC 3:1 w pierwszej rundzie finałowej
1938 - Sportfreunde Klausberg odpada po porażce z BC Hartha 4:1 w pierwszej rundzie finałowej, Beuthen 09 odpada po porażce z Dresdner SC 10:1 w drugiej rundzie finałowej, SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z 1. FC Nürnberg 2:4 w ćwierćfinale
1939 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z SK Rapid Wien 6:1 w ćwierćfinale
1940 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z Planitzer SC 3:1 w pierwszej rundzie finałowej
1941 - SpVgg Vorwärts-Rasensport Gleiwitz odpada po porażce z FK Austria Wien 8:0 w ćwierćfinale
1942 - TuS Lipine odpada po porażce z późniejszym zdobywcą Pucharu TSV 1860 München 6:0 w półfinale. W tej edycji E. Wilimowski zostaje królem strzelców rozgrywek z 14 bramkami na koncie, co do dzisiaj jest niepobitym rekordem w Pucharze Niemiec.
1943 - TuS Lipine odpada po porażce z Breslauer SpVg 02 5:3 w pierwszej rundzie finałowej
Komentarze