Blog
rewolucja w rewolucji
paweł solski
paweł solski reżyser, przedsiębiorca
4 obserwujących 75 notek 39793 odsłony
paweł solski, 4 czerwca 2017 r.

Komu i czemu ma służyć tak zwana Komisja Weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji

234 3 0 A A A

Warszawa zawsze była i jest miastem, które nie lęka się władzy. Zwłaszcza władzy o zapędach dyktatorskich, wrogiej Polsce, lub mentalnie tkwiącej w cywilizacji azjatyckiej.


W trakcie Insurekcji Kościuszkowskiej, to w Warszawie masowo wieszano pachołków rosyjskich, zwłaszcza tych w sutannach. Warszawa nie lękała się zadusić zdrajców w purpuratach i gdy Naczelnik Tadeusz Kościuszko zdradził, zakazując rozprawy z pachołkami rosyjskimi, Insurekcja się skończyła.


Po Powstaniu Listopadowym, Moskwa w ramach represji na bohaterskiej Warszawie, zabroniła budowania domów wyższych niż dwa piętra. Gubernator Warszawy Sokrates Starynkiewicz za zbudowanie w Warszawie wodociągów został wyklęty w Moskwie.


 Warszawa zawsze była znienawidzona przez naszych odwiecznych wrogów. Rosjanie, uciekając przed Niemcami w czasie I WŚ, z samych Łazienek Królewskich wywieźli 900 ogromnych skrzyń. Rabunek był tak dziki, że z pałaców wyrąbywali ścienne malowidła, zrywali mozaiki, etc. Z kolei Niemcy po wkroczeniu do miasta, zrabowali z Warszawy wszystkie tramwaje. Chodzili po prywatnych mieszkaniach i rabowali wszystko, dosłownie wszystko, nawet klamki i zamki w drzwiach, ponieważ były z mosiądzu lub żelaza. Wszystkie warszawskie kościoły zostały ograbione przez Niemców z dzwonów. Na Warszawę nałożyli kontrybucję w kwocie prawie 300 tysięcy marek niemieckich, co było w owym czasie ogromnym trybutem.


W czasie II WŚ z warszawskich kościołów Niemcy zagrabili, od września do grudnia 1939 roku, wszystkie wartościowe dewocjonalia i przekazali je do … Hiszpanii. W sumie z Polski do Hiszpanii wywieźli około 90 tysięcy dewocjonaliów.


O Powstaniu Warszawskim wszyscy wiemy.


W czasie okupacji sowieckiej, to w Warszawie kumulował się „Październik 56”, następnie, gdy okupant zakazał Adama Mickiewicza i rozpoczął nurzanie Polaków w antysemityzmie, rozegrał się „marzec 68”, itd., itd.


Warszawa nigdy nie akceptowała władzy antydemokratycznej, dyktatorskiej, chamskiej. Kiedy reżim Naczelnika Józefa Piłsudzkiego wyrodził się w prymitywną dyktaturę, w Warszawie sanacja przegrywała wszystkie wybory samorządowe. Sławetny Stefan Starzyński był komisarzem narzuconym Warszawie przez rozwścieczonych matołków - pułkowników niemogących znieść faktu, iż warszawiacy odrzucają żałosne rządy sanacji.


Tu warto się chwilę zatrzymać. Jeżeli przyjrzymy się rządom sanacyjnej kliki, to przekonamy się, jak bliźniaczy do sanacji w poetyce rządzenia jest PiS. Ta sama polityczna nonszalancja, dezynwoltura, arogancja, chamstwo i rozbrajanie Polski. Ten sam mega nepotyzm w zagrabianiu majątku i partyjny trybalizm wręcz apokaliptycznych rozmiarów. Czyż heca z tak zwaną obroną terytorialną nie przypomina Ci Szanowny Czytelniku sytuacji, gdy damy z towarzystwa oddawały biżuterię, by nabyto dla armii „taczankę”, a w tym samym czasie w sowietach każdego dnia, tylko w jednej fabryce z taśmy produkcyjnej zjeżdżało 36 czołgów. Sanacja całkowicie zaprzepaściła zwycięstwo Polski nad bolszewikami oraz przewagę, jaką do 1934 roku mieliśmy nad Niemcami. Podobnie PiS, cały kapitał polityczny Polski w zakresie obalenia komunizmu, międzynarodowego autorytetu Lecha Wałęsy, chwały SOLIDARNOŚCI rozmienił na drobne dla żałosnych partyjnych zysków. Możliwość uzbrojenia Polski „po same zęby” PiS zamienił na sentymentalny banał i tym samym uczynił z Polski panoptikum a skutki tej chucpy już wkrótce odczujemy wszyscy.


Tworząc „komisję reprywatyzacyjną” J. Kaczyński postanowił rozpocząć nowy rozdział w opresjonowaniu i terroryzowaniu społeczeństwa. W/w komisja, wbrew temu co się sądzi, nie tyle ma na celu zniszczyć Hannę Gronkiewicz – Waltz, co całkowicie przebudować świadomość Polaków i nakłonić nas do powrotu w koleiny bolszewizmu zarówno w zakresie społecznym, jak i gospodarczym.


Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz ma zostać oczywiście starta na proch i pył. Ponieważ nie można nic zarzucić jej formalnoprawnie, stworzy się cały stek insynuacji, obrzydliwych pomówień, wręcz jawnych i bezczelnych kłamstw, pojawią się „skruszeni” kryminaliści, „wiarygodni” świadkowie i całkowicie sprokurowane dokumenty; zgodnie z zasadą narodowych – socjalistów: „plujcie, plujcie, zawsze coś przylgnie”. Pani Prezydent ma w ten sposób zapłacić za swój heroizm w obronie Warszawy przed przekształceniem stolicy Polski w skansen rodziny Kaczyńskich. Zarazem HGW ma być całopalną ofiarą na ołtarzu odbudowy komunizmu w Polsce, ponieważ odważyła się forsować program reprywatyzacji i modernizacji stolicy Polski.


Obaj bracia Kaczyńscy byli zawsze zaprzysięgłymi wrogami oddania Polakom majątków zagrabionych przez sowieckiego okupanta. Zarówno w czasach PC, jak i w trakcie, gdy L. Kaczyński był ministrem sprawiedliwości w rządzie AWS oraz w trakcie koalicji PiS-Samoobrona-LPR bracia Kaczyńscy zwalczali wszelkie pomysły o zwrocie mienia zagrabionego. Kaczyńscy doskonale rozumieli, że przywrócenie Polakom stanu posiadania sprzed 1939 roku zaowocuje powstaniem silnej klasy średniej i procesy modernizacyjne Polski - a co za tym idzie wyrwanie się naszej ojczyzny z kręgu azjatyckiego jarzma, jakie nam narzucono w trakcie II WŚ - będą nie do odwrócenia. Polska stanie się takim krajem jak USA, Francja, czy Niemcy. Krajem prawdziwego kapitalizmu, a nie państwowego, jak dziś ma to miejsce, woluntaryzmu. Marzenie braci o stworzeniu własnej oligarchii opartej na pospólstwie - z którego możnowładca będzie wynosił na szczyty lub strącał w niebyt - rozsypią się w proch i pył.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Tu ma Pan sto % racji tylko ile lat można nieść ten "kaganek" ... To bardzo frustrujące.
  • Szanowny Pan, chyba nie widział WB przed wejściem do UE. O jakim interesie narodowym Pan pisze?...
  • Ciekawą logikę Szanowny Autor reprezentuje. Kiedy WB była w UE, to nic nie mogła, ale jak...

Tematy w dziale Polityka