Blog
Okiem teologa
Paweł Pomianek
Paweł Pomianek teolog świecki, filolog polski
27 obserwujących 443 notki 433740 odsłon
Paweł Pomianek, 23 listopada 2009 r.

Globalne ocieplenie to ściema

Generalnie nie należy popierać hakerów – ich działanie jest po prostu niemoralne. Jednak w przypadku odkrycia wieloletniej ściemy wciskanej przez zwolenników globalnego ocieplenia jest inaczej. To trochę tak, jak rozpracowanie terrorystów przez agencje bezpieczeństwa wewnętrznego.
 
Oto kilka cytatów z prywatnych maili wymienianych między sobą przez propagatorów tezy o globalnym ociepleniu oraz komentarzy do opublikowanych materiałów, które zamieszcza na swoim portalu Fronda.pl:
 
„Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy”
 
Amerykański dziennik „The Wall Street Journal” twierdzi, że na podstawie prowadzonej przez ponad dziesięć lat korespondencji między naukowcami z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych można dojść do wniosku, że teza o odpowiedzialności człowieka za globalne ocieplenie została po prostu wymyślona.
 
Phil Jones, dyrektor zespołu klimatycznego uczelni, przyznaje w jednym z e-maili, że właśnie wykonał „sztuczkę Mike’a” polegającą na manipulacji danymi z ostatnich 20 lat, tak by ukryć spadek temperatury.
 
W niektórych wiadomościach autorzy przyznają, że są sfrustrowani z powodu niemożności znalezienia twardych dowodów na twierdzenie, że to działalność człowieka powoduje ocieplanie klimatu.
 
W całej tej sprawie najciekawsze jest, co stanie się teraz. Niestety, np. w polskich mediach o odkryciach jest dość cicho. Trudno znaleźć informacje o tym na największych portalach. Skomentował to „The Wall Street Journal”, ale wcale nie jest powiedziane, że sprawa nie rozejdzie się po kościach.
 
Dla większości sensownie myślących ludzi od dawna było wiadomo, że nie ma żadnego globalnego ocieplenia (obecnie jesteśmy w fazie oziębienia klimatu), a wpływ człowieka na klimat jest znikomy – a nawet w ogóle nie udowodniony. Mimo takich informacji ukazujących się w licznych gazetach, politykom wszystkich krajów udaje się z powodzeniem wprowadzać najprzeróżniejsze drogie programy (najczęściej niekorzystne dla państw biedniejszych), które pomagają walczyć z kosmicznym zagrożeniem „globalnego ocieplenia”.
 
Ciekaw jestem ogromnie, jak zostanie potraktowane to „odkrycie”. Mam jednak (pewnie uzasadnioną) obawę, że fikcja nadal będzie podtrzymywana. Niestety, dzisiejszy świat stoi na głowie.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Księgarnia internetowa Tolle.pl

Jestem świeckim magistrem teologii katolickiej sympatyzującym z odradzającym się w Kościele ruchem tradycjonalistycznym. Tematy najbliższe mi na polu teologii, związane w dużej mierze z moją duchowością, to: liturgia (w tym historia liturgii), mariologia i pobożność maryjna, tradycyjna eklezjologia oraz szeroko pojęta tematyka cierpienia w odniesieniu do Ofiary krzyżowej Jezusa Chrystusa. Przez lata zajmowałem się także relacją przesądów do wiary katolickiej.

W życiu zawodowym zajmuję się redakcją i korektą tekstów (jestem również filologiem polskim) oraz pisaniem. Zapraszam na stronę z poradami językowymi, którą wraz ze współpracownikami prowadzę pod adresem JęzykoweDylematy.pl. Ponadto pracuję w serwisie DziennikParafialny.pl. Moje publikacje można odnaleźć w licznych portalach internetowych oraz czasopismach.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KFIATUSHEK7 Ależ ja się nie martwię! My się przy tym po prostu dobrze bawimy :-)....
  • @TU I TAM 66 A cóż Pan taki sfrustrowany? Coś się stało? Ktoś krzywdził? Jeśli chodzi...
  • @DEDA Moim zdaniem hipoteza jest całkowicie niewiarygodna. Te niespójności nie są aż tak...

Tematy w dziale