Pieter Pan
Świat według mnie - komentarze własne.
1 obserwujący
64 notki
3474 odsłony
  18   0

12% - nie to nie o alkohol chodzi.

Inflacja przekroczyła 12%. Jak wspominałem wcześniej prezes NBP A.Glapiński zapewniał, że nie dopuści by inflacja wymknęła się spod kontroli. Tyle tylko, że nie podał żadnych "widełek". Czyli jeśli u nas będzie jak w Turcji (60%), nadal wszystko będzie pod kontrolą.

Hipokryzja nie zna granic. Musiało zginąć 18 górników, 18 rodzin musiało stracić mężów, ojców, by rząd przypomniał sobie, że 2 lata temu znacząco ograniczył pozyskiwanie tzw. zielonej energii. Na podstawie debilnych decyzji dot. warunków stawiania turbin wiatrowych na 97% powierzchni kraju nie można postawić turbiny wiatrowej. Teraz z dumą ogłaszają że sejm będzie procedował już w maju,zaś w czerwcu nowa ustawa będzie gotowa. Ekspresowo naprawiają to, co sami spierdolili i jeszcze mają czelność ogłaszać to jako sukces!  Całe lata trzymaliśmy się archaicznej "brudnej" energii (z węgla). Rzad uzasadniał to koniecznością zapewnienia zatrudnienia górnikom. Kto pamięta "żelazną Damę" Margaret Tahatcher? Miała kobieta jaja i zamknęła kopalnie w UK. Jakoś nie słyszałem, by Wielka Brytania wróciła do świeczek i kaganków. W Polsce obecnie pracuje ok. 80tys osób (licząc wszystkich związanych z górnictwem węglowym). Eksperci szacują że przy wzroście nakładów na energię odnawialną tak, by pokrywała 50% zapotrzebowania Polski, potrzeba 100 tys nowych miejsc pracy. Komentarz chyba zbędny.

Mateusz Notorycznie Mijający Się z Prawdą Morawiecki ogłosił, że dzięki zakręceniu nam kurka z gazem przez Gazprom staliśmy się totalnie niezależni od Rosji. Nie omieszkał przy tym wspomnieć, że od dawna byliśmy gotowi na taką sytuację i że sobie poradzimy m,in, dzięki dostawom z USA bo mamy gazoport.  Naturalnie nie zająknął się o kosztach transportu, które w przypadku transportu morskiego przez Atlantyk są znacznie wyższe niż "rurą". Ja nie neguję całkowitego odcięcia się od Rosyjskiej gospodarki, ale przyzwoitość nakazuje wytłumaczyć, że w związku z tym czekają nas kilkunastoprocentowe podwyżki ceny gazu.

Były włodarz Pcimia Daniel Obajtek zapowiedział litr paliwa po 8PLN. Zapowiedział cichutko skromniutko - zauważył ktoś w ogóle? Gromko natomiast głosił wszem i wobec jakie korzyści daje fuzja Orlen-u, Lotos-u oraz PGNiG.

Oj dzieje się ostatnio. Do tego dochodzi jeszcze sprawa oświadczeń majątkowych niektórych sędziów TK. Tu znów nie zawiodła mnie Krystyna Żre Sałatkę Pawłowicz (omyłkowo z tytułem prof.). No ale to już temat na inne rozważania Dziadów Kalwaryjskich.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale