Pieter Pan
Świat według mnie - komentarze własne.
1 obserwujący
77 notek
3773 odsłony
  30   0

Będzie nowy prezes NBP?

Kadencja obecnego prezesa NBP A.Glapińskiego dobiega końca, a jakoś coraz mniej mówi się o ew. drugiej kadencji. Dotąd (jak już wspominałem) prezes NBP Adam Glapiński jest najgorszym prezesem jakiego NBP miało (to opinia wielu ekonomistów), niemniej wspomniany A.Glapiński cieszył się zaufaniem J.Kaczyńskiego. Pozwalał J. Kaczyńskiemu na realizację jego "dość brawurowej"  jak na te czasy polityki finansowej. Kaczyński b

No ale - nie oszukujmy się - inflacja wymknęła się spod kontroli, rząd nie panuje nad finansami kraju, a to co nam wmawia M.Morawiecki, to w zasadzie odtwarzanie slajdów pobożnych życzeń. Zresztą w tym i tylko w tym premier jest dobry.

Wracając do A.Glapińskiego, zapłaci za inflację głową (straci stołek jako kozioł ofiarny). Podobnie jak swego czasu minister finansów Tadeusz Kościński odpowiedział za dziury w tzw. programie Polski Ład "dobrowolną" dymisją.

Kto po Glapińskim?  Niejaki Marek Dietl, kończący kadencję szefa kontrolowanej przez państwo Giełdy Papierów Wartościowych, prywatnie dalszy kuzyn J.Kaczyńskiego. Zatem Prezes Prezesów Jarosław Kaczyński będzie mógł nadal "kupować" PiS-owi elektorat, rujnując nadal finanse państwa. Zaś nawrócony bankster M.Morawiecki nadal będzie na Jego (J.K.) polecenia wyświetlał slajdy z serii "Jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej". I tylko te złe banki nie chcą wchłonąć nadmiaru pieniędzy jakie PiS wprowadził na rynek.

Ktoś mu jeszcze wierzy?

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale