Blog
Widziane z pozycji siedzącej
Adam Pietrasiewicz
Adam Pietrasiewicz Jakoś sobie radzę
46 obserwujących 759 notek 495083 odsłony
Adam Pietrasiewicz, 14 marca 2018 r.

Historia Twojego życia

397 18 0 A A A

image

Ciekawostka. Dla niektórych, szczególnie interesujących się matematyką to co poniżej będzie ewidentne, co nie zmienia faktu, że jest to niezwykłe.

Najpierw informacja, która też dla niektórych może być ciekawostką, ale nie o nią tu chodzi.

System kodowania znaków UTF-8 przypisuje każdemu znakowi każdego alfabetu na świecie pewną liczbę. Dzięki temu można w tym systemie bez problemu łączyć na przykład tekst po gruzińsku z tekstem po polsku (np. ასომთავრული)

No i teraz ciekawostka zasadnicza.

Otóż jak wiadomo liczba π (PI) to trzy i przecinek, po którym jest nieskończona liczba cyfr. Jaki to ma związek z UTF-8?

Otóż, drogi Czytelniku, istnieje ABSOLUTNA PEWNOŚĆ, że seria cyfr po przecinku w liczbie π zawiera TWOJĄ pełną historię życia, z najdrobniejszymi szczegółami, zawierającą najbardziej tajne Twoje myśli i opisującą wszystkie, najbardziej nawet skrywane Twoje czyny (oj Ty świntuszku!!!!) napisaną znakami kodowanymi w systemie UTF-8. Po prostu bierzemy te cyferki z liczby π, zamieniamy je w odpowiednie znaki UTF-8 i mamy literki. Te literki tworzą słowa, słowa tworzą zdania, a zdania opowiadają całą Twoją historię.

Nie dość tego!

Ta historia Twojego życia zapisana jest tam we wszystkich językach świata, nawet po gruzińsku!

A jakby tego było jeszcze mało, to jest tam też historia, która zawiera Twoje Czytelniku dalsze losy, czyli szczegółowe i precyzyjne informacje na temat tego, co jeszcze Cię czeka, aż do Twojego pogrzebu, włącznie z dokładną listą ludzi, którzy przyjdą na Twój pogrzeb, a nawet to, jakie kto przyniesie kwiaty i co będzie powiedziane podczas mów ku Twojej pamięci.

A jakby jeszcze tego było mało, to wszystko to, co napisałem jest zawarte w cyferkach liczby π wielokrotnie (nieskończenie wiele razy!).

Takie to są niezwykłe właściwości nieskończonego ciągu cyfr.

Dziś (14 marca) są imieniny liczby π. Warto jej złożyć życzenia, bo wie ona o nas wszystko, z najdrobniejszymi szczegółami. Z tymi najbardziej skrytymi tajemnicami też. Jak Pan Bóg w zasadzie!

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Powroty - książka (e-book) historical fiction o tym, co by było, gdyby Polska nie powiedziała NIE Hitlerowi

Z pustego, to i Salomon na krzywe drzewo skacze.
Kliknij, aby zobaczyć wszystkie moje najważniejsze teksty
I żeby nie było, że nie mówiłem - moje wpisy w blogu w Salonie24 MOŻNA kopiować, powielać i cytować, ale tylko podając źródło (link) i moje dane, jako autora. Wszystkiego o mnie można się dowiedzieć wpisując w Googlach po prostu "adam pietrasiewicz" (http://tiny.pl/1957).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • "Zabiegać o poprawę bytu" a urządzać histeryczne okupacje Sejmu to zupełnie różne sprawy....
  • Ale na szczęście Polska też potrafi być piekłem dla idiotów wypisujących takie brednie jak...
  • Ogromna część paryskiego metra równie nieogarnięta.

Tematy w dziale Rozmaitości