Pluszaczek Pluszaczek
139
BLOG

Przecież nic takiego się nie stało – to była tylko prywatna wizy

Pluszaczek Pluszaczek Polityka Obserwuj notkę 6

Autor wpisu: Animek 1 - TnX

Według danych statystycznych, prawdopodobieństwo śmierci przeciętnego obywatela w wyniku wypadku lotniczego wynosi 1:11 mln. Ale nie w przypadku polityków i mężów stanu, dla których to prawdopodobieństwo wydaje się być zdecydowanie wyższe. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko głowy państw i rządów, a więc prezydentów i premierów, to od 1939 roku w katastrofach lotniczych zginęło ich łącznie dwudziestu. Gdyby prawdopodobieństwo zgonu premiera lub prezydenta w katastrofie lotniczej było takie samo, jak w przypadku zwykłego obywatela, to łączna liczba osób, piastujących te stanowiska od 1939 roku na całym świecie musiałaby wynieść 220 milionów – a w rzeczywistości mówimy o gronie kilkuset osób.

Wynika z tego, że jeżeli już ktoś dochrapał się stanowiska premiera lub prezydenta, to powinien unikać latania samolotami jak ognia. Ale może nie wszystkim mężom stanu grozi taki los? Może zależy to od kraju? Państwa, których premierzy zginęli w katastrofach lotniczych od 1939 roku to: Afganistan, Republika Środkowej Afryki, indyjski stan Andora Pradesz, malezyjski stan Sabah, Mauretania, Polska, Portugalia i Jugosławia. Prezydentów w tym samym czasie straciły w katastrofach kraje: Burundi, Boliwia, Ekwador, Irak, Macedonia, Mozambik, Pakistan, Panama, Filipiny, Ruanda, Sudan i teraz oczywiście Polska (aż dwóch). Tym samym Polska zajęła w tej statystyce zdecydowanie niechlubne, pierwsze miejsce, do tego pośród państw, których poza Portugalią nie da się nazwać ani rozwiniętymi, ani szczególnie demokratycznymi. Polska jest też jedynym krajem, który w katastrofach lotniczych stracił zarówno premiera (gen. Władysław Sikorski), jak prezydenta (Lech Kaczyński i Ryszard Kaczorowski) i jedynym, który stracił dwóch prezydentów. Z tej smutnej statystyki wynika także niezbicie, że Polska nie potrafi zapewnić swoim premierom i prezydentom nawet takiej ochrony, jak np. Burundi, Ruanda, Sudan czy Republika Środkowej Afryki.

Przyjrzyjmy się teraz, w jakich krajach nie tylko głowy państw i rządów, ale także prominentni przedstawiciele świata polityki i gospodarki mogą spokojnie latać samolotami, a w jakich powinni zdecydowanie tego środka transportu unikać.

Po jednym prominentnym obywatelu straciły w katastrofach samolotowych następujące kraje: Afganistan, Austria, Burundi, Boliwia, Republika Środkowej Afryki , Kanada, Kuba, Grecja, Irak, Korea Północna, KRLD, Malezja, Meksyk, Macedonia, Mozambik, Mauretania, NGA, Pakistan, Panama, Filipiny, Ruanda, Sudan i Jugosławia.

Po dwóch utraciły kraje: Ekwador, Niemcy (obie ofiary zginęły w czasie II wojny światowej), Arabia Saudyjska (ojciec i brat przyrodni Osamy Bin Ladena) i Portugalia,
Trzech prominentnych polityków utraciła Rosja – dwóch z nich było gubernatorami, a jeden wysokim dowódcą wojskowym.

Aż czterech utraciła Szwecja – w tym Sekretarza Generalnego ONZ, Komisarza ONZ ds. Namibii, jednego mera miasta, i następcę tronu. Tutaj mała dygresja –członkowie rodzin panujących i skoligaconych z nimi rodzin arystokratycznych oraz należących do „arystokracji politycznej i ekonomicznej” giną w katastrofach lotniczych z częstotliwością niemal taką samą, jak premierzy i prezydenci – od 1939 roku zginęło ich na całym świecie aż trzynaścioro, w tym czterech przedstawicieli rodzin królewskich.

Pięciu polityków utraciły w katastrofach lotniczych Indie.

Na pewno lotów samolotem powinni się bać się prominentni obywatele USA, gdzie od 1939 roku w katastrofach samolotowych zginęło aż 33 polityków i ważnych urzędników państwowych, głównie członków Izby Reprezentantów, Senatorów, Gubernatorów stanowych, a także członków najbardziej prominentnych dynastii finansowych i politycznych.

Po 10 kwietnia 2010 Polska objęła zdecydowane prowadzenie w tej smutnej statystyce; w katastrofie zginęło dwóch prezydentów, siedmiu generałów, troje senatorów, czternaścioro posłów na Sejm oraz osiem osób piastujących najwyższe stanowiska w kraju i jedna, która na zawsze zapisała się w historii Polski. Razem 36 osób, a z gen. Sikorskim – 37. W ciągu tylko jednego dnia Polska straciła w katastrofie samolotowej więcej prominentnych obywateli, niż prowadzące dotychczas w tej statystyce USA w ciągu ostatnich 71 lat. Do 10 kwietnia 2010 roku historia cywilizowanego świata nie znała katastrofy tak strasznej, która zmiotłaby z powierzchni ziemi tylu prominentnych obywateli jakiegokolwiek państwa.

Dla rządu Polski jednak nic strasznego się nie stało. To była tylko prywatna wizyta.


Dokładne dane na temat dat i ofiar katastrof lotniczych są dostępne tu: en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatalities_from_aviation_accidents; na liście tej figuruje tylko Lech Kaczyński. Do tej listy należy jednak dodać nazwiska tych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, które piastowały stanowiska, równorzędne ze stanowiskami prominentnych obywateli innych państw, wymienionych w liście Wikipedii (parlamentarzyści, politycy, szefowie najważniejszych urzędów).

Prezydent RP Lech Kaczyński
Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski

1.    Gen. Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych RP
2.    Gen. Tadeusz Buk, dowódca wojsk Lądowych RP
3.    Gen. Franciszek Gągor, Szef Sztabu Generalnego WP
4.    Gen. Gilarski Kazimierz, Dowódca Garnizonu Warszawa
5.    Adm. Karweta Andrzej, Dowódca Marynarki Wojennej
6.    Gen Kwiatkowski Bronisław, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych
7.    Gen. Włodzimierz Potasiński, Dowódca Wojsk Specjalnych RP

1.    Bochenek Krystyna, wicemarszałek Senatu RP, bezp.
2.    Felińska Janina, Senator, PiS
3.    Stanisław Zając, Senator RP, PiS

1.    Leszek Deptuła, poseł na Sejm, PSL
2.    Grzegorz Dolniak, poseł na Sejm, PO
3.    Grażyna Gęsicka, poseł na Sejm, PiS
4.    Przemysław Gosiewski, poseł na Sejm, PiS
5.    Izabela Jaruga-Nowacka, poseł na Sejm, Lewica
6.    Sebastian Karpiniuk, poseł na Sejm, PO
7.    Aleksandra Natalli-Świat, poseł na sejm, PiS
8.    Putra Krzysztof, wicemarszałek Sejmu RP PiS
9.    Arkadiusz Rybicki, poseł na Sejm RP, PO
10.    Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu RP, SLD
11.    Jolanta Szymanek-Deresz, poseł na Sejm, SLD
12.    Zbigniew Wassermann, poseł na Sejm, PiS,
13.    Wiesław Woda, poseł na Sejm, PSL
14.    Wojtas Edward, poseł na Sejm, PSL
15.    Maciej Płażyński, poseł PiS

1.    Kochanowski Janusz, RPO
2.    Janusz Kurtyka, Prezes IPN
3.    Piotr Nurowski, PKOI
4.    Ryszard Rumianek, Rektor UKSW
5.    Sławomir Skrzypek, Prezes NBP
6.    Aleksander Szczygło, szef BBN
7.    Anna Walentynowicz

Pluszaczek
O mnie Pluszaczek

Motto katastrofy TU-154M: Wy nie będziecie przykładać się do śledztwa i ujawnienia prawdy, a my nie będziemy naciskać aby tą prawdę ujawnić   Wybrane publikacje z mojej macierzystej www Za wszystkie darowizny finansowe oraz komentarze - Dziękuję :)     Uwaga! Materiały dotyczące fotomontaży niektórych zdjęć katastrofy TU-154M będę zamieszczał sukcesywnie, w ramach wolnego czasu, zanim zamieszczę tu kolejne ( lub starsze )części materiału dotyczącego fałszerstw w postaci fotomontaży sugeruję zapoznanie się z całością materiałów gdyż jest to bardzo istotne. Na podstawie jednego zdjęcia można wyciągnąć błędne wnioski, ale przyglądając się całości dostajemy jasny przekaz że bezpośrednio po katastrofie TU-154M działała grupa osób fałszujących zdjęcia. Teraźniejsi lub byli Goście Specjalni moich stron www: 1. Sergej Amelin - autor galerii fotografii dotyczących polskiego TU-154M   2. Serge Serebro - autor fotomontażu - "lądowanie samolotu AN-72"   3. B.Biel ( dziennikarka TVN ) - współautorka reportażu ( Wołoda Safonienko, Paweł Plusnin, Igor Fomin )   DEZINFORMATORZY: 1. Sergej Amelin ( był gościem na mojej www )   2. BBC-77 - fotomontaże z ciałami mającymi przedstawiać ofiary katastrofy TU-154M   3. Sergej Chirikov( agencja EPA ) - "smutek" - fotomontaż   4. Alexey Nikolsky( agencja AFP ) - Putin i Szojgu w Smoleńsku - fotomontaż   5. Serge Serebro - "lądowanie" samolotu AN-72   Wpisz swój adres e-mail aby subskrybować informacje o nowych wpisach. Subskrypcja mailowa dotyczy informacji publikowanych na stronie www.pluszaczek.com ( tu publikuję wybiórczo, w ramach wolnego czasu ): W HDK od 25.03.2004 W drodze po ZŁOTO :) do dnia 13 września 2011 Pluszak oddał 13,950 ml krwi :) a może oddasz i TY? ?  ZHDK  II Stopień  15.11.2010 :) ZHDK  I Stopień  06.05.2008 :) Krew Darem Życia - część I Krew Darem Życia - część II

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka