0 obserwujących
31 notek
20k odsłon
  55   0

Googlujesz sam siebie? To nie choroba

Szacowny Pew Internet & American Life Project postanowił sprawdzić, jaki odsetek internautów wpisał w Google własne imię i nazwisko. Wyszło, że 47%. To dwa razy więcej niż pięć lat temu. Jednak tylko nieliczni sprawdzają swoją web identity regularnie.

Pew zapytał 1 623 osoby. Zaskoczenia nie było. Autogooglowanie przeprowadzają głównie internauci młodzi, zamożni, wykształceni, korzystający ze stałek. Swoje imię i nazwisko w wyszukiwarkę wpisują równie często kobiety, co mężczyźni.

74% z tych 47% stwierdziło, że googlowało się raz czy dwa razy. 22% uznało, że robi to co jakiś czas. 3% to prawdziwi maniacy - sprawdzają swoją web identity regularnie. Nie wiadomo, co robi pozostały 1%.

Czemu ludzie się googlują? Bo chcą sprawdzić, jakie informacje na ich temat są dostępne w sieci. Czy są dokładne i akceptowalne dla ogółu. 87% badanych było zadowolonych z wyników, które wypluła wyszukiwarka. 4% znalazło kłamliwe fakty, których musiało się wstydzić.

Ja sprawdzam regularnie. Co parę miesięcy. Dobre narzędzie do tropienia złodziei. Choć plagiat tekstu (skopiowanie bez podania źródła) zauważyłem tylko dwa razy. Do tego kilkanaście serwisów, które kopiowały całość artykułu podając link do oryginału i / lub nazwisko autora. Choć prawo nie zezwala na taką formę cytowania (całość tekstu + link lub nazwisko), to ja nie uważam tego za kradzież. Co najwyżej za przejaw lenistwa i nieprofesjonalizmu.
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale