Blog
Kryształowy Wszechświat
I.C
I.C nieważne
31 obserwujących 292 notki 368314 odsłon
I.C, 2 sierpnia 2013 r.

W obronie Arpa. Koronny dowód

725 16 0 A A A

Halton Arp oparł swoją tezę że przesuniecie ku podczerwieni nie jest parametrem określającym odległość w kosmosie na swoich obserwacjach struktur obiektów kosmicznych.

Oczywiście jest to subiektywne kryterium ale jeśli obserwacje tego typu są częste to można już mówić że nabierają one mocy dowodu. W czasach aktywności badawczej Arpa możliwości astrofizyki były bardzo ograniczone. W ciągu ostatnich lat pojawiły się jednak urządzenia badawcze przy pomocy których zaistniała możliwość weryfikacji tezy o nieprzydatności tego założenia.

Dla mnie sprawa jest już dawno rozstrzygnięta ponieważ również teoretyczne rozważania przeczą takiej ewentualności.

http://pogadanki.salon24.pl/372333,o-przyczynach-anomalii-fly-by

Wyprowadzony przeze mnie dowód tłumaczący „Anomalie Pioneera“ pokazuje jednoznacznie że przesuniecie ku podczerwieni występuje również w obrębie Układu Słonecznego i jest odpowiedzialne za wystąpienie szeregu fenomenów fizycznych.

Również w przypadku badan kwazarów wykazano tak naprawdę bezsensowność tego założenia. Co ciekawe mimo że dowody są jednoznaczne to społeczność fizyków jest już tak zdegenerowana że woli kompletne wymysły i brednie ale zgodne z istniejącym porządkiem w fizyce niż proste i logiczne wytłumaczenia tych obserwacji.

Jednym z takich przykładów są badania nad pierwszym odkrytym kwazarem 3C 273.

http://arxiv.org/pdf/astro-ph/0605530v1.pdf

W przedstawionej pracy przedstawiono obserwacje dżeta Kwazara 3C 273 w powiązaniu z rozłożeniem gęstości materii oraz emitowanego przez dżet promieniowania.

Stwierdzono że rozłożenie materii w dżecie nie jest równomierne ale że grupuje się ona w szeregu węzłów. Co ciekawe każdy z tych węzłów wysyła ściśle określony rodzaj promieniowania.

Czym bliżej kwazara znajduje się dany węzeł tym bardziej energetyczne jest to promieniowanie.

Oczywiście fizycy zinterpretowali te obserwacje po swojemu tak aby ich demagogiczne kłamstwa dalej pozostały nienaruszone.

W rzeczywistosci wymowa tej obserwacji jest jednoznaczna. Czym bardziej źródło promieniowania oddalone od Kwazara tym bardziej ku podczerwieni przesunięta jest częstotliwość emisji promieniowania. To znaczy że promieniowanie wychodzące bezpośrednio z kwazara musi wykazywać się największym przesunięciem ku podczerwieni.

Wytłumaczenie zjawiska jest proste. Kwazar jest miejscem w przestrzeni gdzie materia nie może istnieć i jest rozkładana na swoje podstawowe jednostki, wakuole. Wakuole te opuszczają ten obszar w formie wysokoenergetycznych fotonów łączących się po drodze z wakuolami przestrzeni i tworzą nową materię. Obszar przestrzeni w którym częstotliwości oscylacji fotonów i wakuoli przestrzeni korespondują ze sobą będzie więc szczególnie wzbogacany nowo-tworzącą się materią. Tym samym tworzy się tam węzeł materii dżeta.

W trakcie tworzenia się cząstek materii zmniejsza się ilość wakuoli w danym obszarze co powoduje tworzenie się kolejnej generacji fotonów o mniejszej częstotliwości oscylacji tak jak to tu opisalem

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2013/07/normal-0-21-false-false-false-de-x-none.html

Te fotony obserwujemy jako promieniowanie wysyłane przez dany węzeł dżeta. Czym dalej od kwazara tym przy innym stosunku częstotliwości fotonów i wakuoli przestrzeni dochodzi do tworzenia się materii. Tak wiec obserwujemy ciąg węzłów emitujących promieniowanie o coraz niższej energii

W przypadku emisji promieniowania z samego kwazara to zjawisko tworzenia materii nie występuje, ponieważ częstotliwości oscylacji emitowanych fotonów oraz wakuoli przestrzeni nie pasują do siebie. Tak wiec na całej drodze z kwazara do obserwatora promieniowanie to ulega silnemu przesunięciu ku podczerwieni i tak też jest przez nas obserwowane.

Przykład kwazara 3C 273 pokazuje nam w sposób niezaprzeczalny że głównym czynnikiem tego przesunięcia jest lokalna zmiana częstotliwości oscylacji przestrzeni i że ta zmiana występuje najsilniej w bezpośredniej bliskości takiego źródła. Tak wiec całe to gadanie fizyków o kwazarach odległych o miliardy lat świetlnych od Ziemi to bzdura.

Opublikowano: 02.08.2013 12:06.
Autor: I.C
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

taki jestem i ...

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor Fińska propaganda sukcesu dla tych co są za mało rozgarnięci aby zajrzeć do...
  • @Autor Obawiam się że jest to przykład zapędów protekcjonistycznych. Zagrożenie arsenem...
  • @DIM. "Autor nigdy nie czytał też prognoz" Drogi Dimitriosie, autor nie czyta oczywiście...

Tematy w dziale Technologie