3 obserwujących
72 notki
59k odsłon
340 odsłon

Botswana część 2 -fotoreportaż

król słoni
król słoni
Wykop Skomentuj3

W Botstwanie słonie są pod ochroną. Dla Botswańczyków jest to duży problem, bo słonie wymagają dużej przestrzeni. Zjadą liście z drzew ,a potrzebują ich dziennie około 200 kg. Po przejściu stada słoni zostają tylko kikuty i połamane drzewa. Ze względu na suszę takie drzewa już nie odrastają.

W tym roku rząd Botswany zniósł zakaz polowania na słonie. Mnie się to nie podoba ale w Botswanie jest ich około 130 tysięcy czyli 1/3 populacji wszystkich słoni Afryki. Naukowcy uważają, że jeszcze niedawno w Afryce mogło żyć ponad 20 milionów słoni. Do 1979 roku pozostało ich tylko 1,3 mln. Specjalne badanie, przeprowadzone ostatnio, wykazało, że w zaledwie siedem lat - od 2007 do 2014 roku, populacja słoni spadła o 30 procent (144 tys.). Ekologowie nadal ostrzegają, że gatunek może wyginąć, jeśli nie będzie chroniony. Sama Botswana jest za biedna by je ratować. Tym bardziej , że delta Okawango systematycznie się zmniejsza.

Zobacz galerię zdjęć:

Bieg do wodopoju
Bieg do wodopoju U mamy Jak dobrze wykąpać się błocie Las po przejściu stada słoni Widok z Zambii na wodospad Wiktorii Widok z góry na to co kedyś było fragmentem delty Okawango Co robia słonie przy kopcach termitów ? Widok z Zimbabwe na wodospad Wiktorii Chora żyrafa przy wodopoju +15 zdjęć +16 zdjęć
w Botswanie
Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura