polfic
Logik
29 obserwujących
1140 notek
418k odsłon
  316   0

Anarchia

Witam,

Słyszałem, że restauratorzy się buntują przeciwko obostrzeniom i otwierają restauracje. Osobiście im kibicuje bo uważam, że co jak co ale ten zakaz jest kompletnie absurdalny. Uzasadniać chyba nie trzeba.

Jednakowoż, trzeba powiedzieć sobie prawdę, tego typu działania to anarchia. Definicja według wiki:

Anarchia (stgr. ἀναρχία – "bez władcy") – forma struktury społeczno-politycznej, w której nie ma żadnej ukonstytuowanej władzy, nie obowiązują żadne normy prawne[1].

W rozumieniu politycznym (w anarchizmie) to taka struktura, w której państwo zostaje zastąpione przez nieprzymusową i niescentralizowaną organizację społeczeństwa (np. federację autonomicznych miejscowości).

W rozumieniu potocznym anarchia to pojęcie określające:

- rozkład lub niedowład struktur lub instytucji państwa niezależnie od ich przyczyn;

- chaos organizacyjny w instytucji, organizacji lub społeczności.

W ogólnym pojmowaniu anarchia jest czymś złym, i tak zapewne jest. Chociaż jak czytam "struktura, w której państwo zostaje zastąpione przez nieprzymusową i niescentralizowaną organizację społeczeństwa" to już tak pewny tego nie jestem :)

Tak czy inaczej, nie da się ukryć, że odpowiedzialność za tę sytuację w 100 % ponoszą władze. Wprowadzenie zakazów bez podstawy prawnej to .... nie wiem jak to nazwać ... szaleństwo, ignorancja, głupota, działanie celowe.

Przecież za restauratorami mogą pójść wszyscy. Od hoteli po kluby sportowe.

Jeżeli miałbym obstawiać przyczynę, to bym wybrał kolejną fiksację Kaczyńskiego. Obok wyborów co były ale ich nie było, czy też piątki futrzarskiej.

No i w zasadzie są dwa wyjścia z sytuacji: albo siłowe, albo biała flaga.

Pozdrawiam :)

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale