6 obserwujących
156 notek
300k odsłon
266 odsłon

Dość tej hucpy z zabieraniem wolności w czasach medialnej "pandemii"

Wzorcowa izolacja w czasach pandemii
Wzorcowa izolacja w czasach pandemii
Wykop Skomentuj1

Gdzie nie spojrzę, jakiej strony internetowej nie otworzę, wszędzie pieprzą o chińskim wirusie. Jak tak dalej pójdzie to wystarczy otworzyć lodówke i też będziemy mieli koronawirusa. Naprawdę rzygać mi się chce od tego tematu. Pozwólcie że odniosę się do tego co się wiąże z koronawirusem i o czym niewielu mówi, a media milczą w ogóle na ten temat. W tym całym zamieszaniu straciliśmy rzeczy najważniejszą- Wolność.


Kwestia epidemii spowodowała, że rządzący ograniczają nasze prawa- nie wolno mam wychodzić z domu, nie pozwalają nam zarabiać pieniędzy, nie pozwalają nam normalnie żyć. Jest więcej ograniczeń, nakazów i zakazów niż było w czasie stanu wojennego , a nawet o zgrozo za okupacji niemieckiej. Jak tak dalej pójdzie wprowadzą pełną prohibicję, a seks i wszelkie spotkania będą zakazane pod groźbą dożywotniego więzienia.  Mimo to skala epidemii wcale nie jest mniejsza niż poprzednio. Ciągle odnotowywane są nowe przypadki zakażeń,  ciągle umierają kolejni zarażeni.  To jednak nie przekonywuje rządzących do tego żeby zmienili swoją politykę. Oni tylko poluzowują nieco  ograniczenia, ale tak jak w przypadku Polski nie mają konkretnej strategii powrotu do normalności i uruchomienia gospodarki.  


W przeciwieństwie na przykład do Stanów Zjednoczonych, gdzie ostatnio prezydent Trump podał trzy etapy powrotu do normalnego życia i funkcjonowania gospodarki. Amerykański przywódca miał rację, kiedy mówił że kwarantanna i  te wszystkie ograniczenia pociągną za sobą więcej ofiar niż sam koronawirus. I to jest prawda. Pomyślcie ilu ludzi umrze z powodu depresji i popełnił samobójstwa, bo nie będzie ich stać na nic i nie będą widzieli sensu życia? Ilu ludzi zejdzie na na inne schorzenia, takie jak jak choroby wieńcowe czy ludzi czekających na operację, bo nie udzieli im się pomocy? Ilu ludzi umrze z powodu alkoholu, narkotyków, na serce, bo zabrano im normalne życie? Ile osób zginie z rąk bandytów, bo wkrótce przestępczość gwałtownie podskoczy (w dużej mierze przez biedę)? Ilu ludzi oszaleje przez ciągłą izolację? Ile dziewczyn pójdzie w prostytucje, żeby zarobić na siebie i swoich bliskich? Przez to całe zamieszanie, ograniczanie naszej Wolności, niedziałająca gospodarkę, koszty będą straszne koszty już teraz powiedzieć że ta cała medialna hucpa z chińskim wirusem pociągnie za sobą więcej ofiar niż sama epidemia. 


Przy okazji chciałbym przypomnieć, że w zeszłym roku główną przyczyną śmierci na tym świecie był nie żaden wirus, nawet nie wojny i zamachy terrorystyczne, ale aborcja- ponad 42,5 miliony na zgładzonych dzieci. Więcej ofiar pochłaniają także alkohol narkotyki, a przede wszystkim papierosy oraz rak złośliwy czy wypadki samochodowe. A my cały czas mówimy o wirusie który pochłonął życie 150 000 ludzi w przeciągu kilku miesięcy. Przy czym ofiary naliczane są w ten sposób, że wystarczy, iż  zarażony miał inne schorzenia na przykład choroby serca albo raka i na to umarł,  ale przy okazji miał koronawirusa i od razu taką osobę zalicza się do zmarłych z powodu convid-19.  


Moim zdaniem ta cała medialna szopka jest dęta, to jest hucpa, która ma na celu odebranie nam wolności i narzucenie  kontroli oraz pełnej inwigilacji. Mamy z tym już do czynienia w Chinach, gdzie podzielono  obywateli na trzy grupy: zieloną, żółtą i czerwoną.I gdzie obywateli kontroluje się za pomocą  przymusowych aplikacji QR. Istny elektroniczny łagier. To samo próbuje się zrobić w Polsce, o czym mówił mnie między innymi minister cyfryzacji. Zresztą co tu dużo mówić, Sami widzimy do czego to prowadzi nad Wisłą- służby porządkowe karzą mandatami za wszystko- mąż przytula się do żony, chłopak do dziewczyny idąc ulicą i już są karani po 500 zł. Dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji, że dwójka ludzi robi sobie grilla na własnej działce, we własnym ogrodzie i piją alkohol- też dostali mandaty. Albo ci ludzie którzy używali myjni bezdotykowej- ich również spotkało coś takiego. Nie może być przyzwolenia na takie totalitarne praktyki. Pamiętajmy, że kto wyrzeka się Wolności w imię bezpieczeństwa, traci i jedno i drugie. Nie będzie ani bezpieczeństwa ani Wolności. Będzie natomiast inwigilacja, pełna kontrola i niewola.


Dlatego apeluję do wszystkich: Nie dajcie sobie narzucić takich ograniczeń przez jakąkolwiek władzę, ani nie dajcie się zastraszyć innym obywatelom, którzy godzą się z zabranej wolności i zachowują się jak pożyteczni idioci. Żadna władza nie ma do tego prawa. Po drugie nie dajcie odebrać sobie marzeń- macie prawo do wolności, do normalnego życia i żaden rządzący w imię bezpieczeństwa nie ma prawa tych Wolności wam odbierać.


Tutaj w Tajlandii mamy mniej ograniczeń niż w Polsce. Mimo wszystko wolno ludziom wychodzić na spacery, tyle że w maskach. Wszędzie są też płyny do dezynfekcji, nawet przy windach. Nie ma imprez, bary i kluby są pozamykane, podobnie jak plażę i parki. Nawet świątynie pozamykali. Te ograniczenia niedługo powinny zostać zniesione, dlatego że gospodarka dłużej nie może tak funkcjonować. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko wróci do normy, oby jak najszybciej.


Moim zdaniem należy jak najszybciej znieść wszelkie ograniczenia i restrykcje, tak by gospodarka mogła wrócić do normy. Wszelkie formy działalności gospodarcze powinny być otwarte, wszelkie ograniczenia w poruszaniu się powinny być zniesione. Restauracje, banki, szkoły, uniwersytety, fryzjerzy, małe biznesy, a nawet galerie handlowe, kina, kluby, bary, siłownie powinny być otwarte natychmiast. Nie powinno być żadnego zakazu w poruszaniu się gdziekolwiek. Izolacji powinni powinni podlegać tylko zakażeni i tylko osoby z grup zagrożonych, czyli głównie osoby starsze i chore na schorzenia. Im powinno się udzielać pomocy, ale powinno się udzielać pomocy także innym potrzebującym, np. chorym na raka, wymagającym zrobienia badań lub operacji. Po drugie uważam że Chiny powinny zostać ukarane i pociągnięte do odpowiedzialności za zatajenie prawdy o wirusie o czym pisałem już w poprzednim poście. Chinokomuchy muszą za to odpowiedzieć i zapłacić miliardy, biliony dolarów odszkodowań. Powinno się na nich nałożyć bardzo wysokie cła i sankcje oraz zacząć wreszcie produkcję w naszych krajach, a nie u tych bandytów i oszustów z Chin.Uważam ponadto, że  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skorumpowana przez Chińczyków, z jej szefem  lewackim terrorystą i kłamcą na czele powinna zastać zlikwidowana z raz na zawsze. Takie jest moje zdanie i nie będę za nie przeprasza.
polish_allied

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości