Animela Animela
2154
BLOG

Komisja ds. Pegasus już odniosła gigantyczny sukces!

Animela Animela Śledztwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

"To bardzo prawdopodobne, że wydałem zgodę na użycie Pegasusa bez świadomości, jaki system będzie stosowany. Czuję się wykorzystany" (sędzia Igor Tuleya)

Nie bardzo rozumiem, o co panu sędziemu chodzi z tym wykorzystaniem - być może to jak z tą panią, która w zamian za swoje usługi otrzymała zapłatę fałszywymi pieniędzmi, więc uznała, że miał miejsce gwałt. Niemniej pan sędzia, z własnej woli, ujawnił kilka ważnych spraw:

1. Sędziowie w Polsce wydają orzeczenia nie mając pojęcia, o czym orzekają, bo się na tym nie znają (a przecież mają do dyspozycji np. biegłych). To już jest wartość dodana komisji.

2. Sędziowie w Polsce - przynajmniej niektórzy - nie mają zahamowań, by swoim brakiem kompetencji i pracowitości chwalić się przed całym światem.

3. Sędziowie w Polsce - przynajmniej niektórzy - są na tyle mało roztropni (albo tylko takich udają), by uważać, że narzędzie inwigilacji cokolwiek zmienia w sytuacji inwigilowanych.

4. Cała Polska (i prasa na Jamajce) już wie, że "afera" Pegasus to sprawa wzięta z sufitu i że nawet jeśli pp. Brejza byli podsłuchiwani, to za zgodą sądu i w związku z podejrzeniem prokuratury, iż panowie B. (ojciec i syn) są zamieszani w aferę w inowrocławskim ratuszu, polegającą na "popełnieniu przez senatora przestępstwa przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści osobistej dla niego oraz Ryszarda B.".

https://serwisy.gazetaprawna.pl/artykuly/9291822,skandaliczne-zarzuty-wobec-senatora-krzysztofa-b-prokuratura-wnioskuj.html

Animela
O mnie Animela

Jestem człowiekiem - przynajmniej się staram.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo