Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
53 obserwujących 1621 notek 2098836 odsłon
Animela, 16 października 2017 r.

Rezydenci (Polska ma wreszcie opozycję, a PiS - z kim przegrać)

1961 89 0 A A A


W Polsce brakuje lekarzy, a zwłaszcza - specjalistów. Wiadomo to nie od dziś i PiS, czekając 8 lat na przejęcie władzy, powinien mieć gotowe pomysły, jak temu zaradzić. Teraz, po dwóch latach NIEPODZIELNEJ władzy PiS powinniśmy mieć pierwsze efekty reformy zdrowotnej i reformy szkolnictwa wyższego. Te lat zostały zwyczajnie przespane: to trzeba sobie powiedzieć uczciwie.


Pewne kierunki studiów MUSZĄ być w Polsce płatne: inaczej zawsze ktoś nam będzie podkupytać lekarzy, pielęgniarki czy inżynierów … jeśli nawet nie płacą, to np. egzotycznym miejscem. Jeśli jednak Polska się upiera przy fikcji darmowych studiów, to konieczne jest – i to JUŻ – wprowadzenie dla kandydatów na studia zobowiązań, że po ukończeniu Akademii Medycznej będą pracować przez X lat w Polsce (liczba do ustalenia w drodze negocjacji). Z tym rocznikiem już się to nie uda, ale następny już MUSI mieć świadomość, jakie zobowiązanie na siebie bierze.


Rezydenci (których oczywiście jakoś tam rozumiem) uwikłali się w politykę: czy tego chcą, czy też nie., i to jest widoczne jak na dłoni. Oni sobie życzom gadać z panią premier, a nie z Ministrem Zdrowia – niezła szopka; Majom też postulaty dotyczące zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia (ciekawość, skąd une ją wzieni – ze szklanej kuli? ... ). Nie winszują sobie natomiast rezydenci udziału w komisji ministerialnej – nie, bo nie. Może jakby JarKacz i pani premier była w tej kumisyi, to oni by też łaskawie, a tak, to nie.


No więc widać wyraźnie, że jest to kolejny etap ulicy i zagranicy, tym razem w wersji naprawdę niebezpiecznej dla Polski. Myślę jednak, że przy odrobinie wysiłku ze strony Ministerstwa Zdrowia da się szybko ściągnąć odpowiednią liczbę lekarzy z państw biedniejszych niż Polska, a wtedy obecni rezydenci niech faktycznie jadą sobie na ten mityczny Zachód. Z tym, że tam warunki pracy są znacznie surowsze niż w Polsce, odpowiedzialność też duża, no i ci arabscy ubogacacze


W każdym razie: ustąpić w tej chwili rezydentom rząd nie może, bo to byłby jego koniec. Fala strajków zmiotłaby PiS w przeciągu roku.


Opublikowano: 16.10.2017 19:23.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Docent zza morza "Myślę, że po kolejnych przerżniętych wyborach będą całkiem serio...
  • Ja jestem postępowa, wyrozumiała i tolerancyjna, ale żeby ktuś się posiłkował CZARAMI przy...
  • @Eurybiades "Ja się też zawieszam!" Dziękuję. Przyzwoici ludzi tak po prostu muszą. Też...

Tematy w dziale Polityka