0 obserwujących
50 notek
23k odsłony
  371   0

ANTYPOLSKA PROPAGANDA W WATYKANIE

   W  Watykanie działa "sejsmograf" powodujący małe trzęsienia ziemi 
Bezkarnie rozpuszczane sa anty-polskie oszczerstwa z.. Watykanu!! 
O protestach tutejszego ["polskiego"] episkopatu nie słyszeliśmy, papę Franciszka nikt chyba w Krakowie czy na Jasnej Górze nie prosił o ukrócenie działalności tego żydowskiego ośrodka kłamstw? Mirosław Dakowski]
 Poniżej –najpierw niedawny [10 lipiec 2016 ]   tekst z watykańskiego Il Sismograf, 
-         potem kardynał Kasper przypomina 3 punkty, w których podobno biskup Stanisław Gądecki nas obciąża, podając to jako opinię Kościoła polskiego-         wreszcie wyjaśnienia Sandro Magister  na temat tego "portalu" (MD)
 Tu szkalujący Polaków tekst z  Il Sismografo:
 =========================
75 lat temu miała miejsce masakra w Jedwabnem. By nie zapomnieć. 
75 anni fa il masacro di Jedwabne. Per non dimenticare.
http://ilsismografo.blogspot.it/2016/07/p-olonia-75-anni-fa-il-ma-ssacro-di.html
  Il Sismografo   10 lipiec 2016    tłum. RAM
  10 lipca 1941 roku Polacy [sic!! MD], mieszkańcy miejscowości Jedwabne – po uprzednim przeszukaniu dom po domu –zebrali razem ich sąsiadów Żydów (także z pobliskich miejscowości Wizna i Kolno) − 380 osób. Zaprowadzono ich na plac wioski, po czym pobito.
Następnie Polacy [sic!! MD] kazali   grupie 30−40 Żydów, w tym również rabinowi wioski − zniszczenie pomnika ku czci Lenina, jaki został wzniesiony przez sowieckich okupantów.
 
Po zakończeniu niszczenia pomnika, grupa Żydów została zamordowana i pochowana w zbiorowym grobie razem z resztkami pomnika. Nie lepszy koniec czekał Żydów pozostałych na placu i ocalałych z pobicia. W kilka godzin później zostali zamknięci w stodole i podpaleni – zginęli wszyscy spaleni żywcem. 
Przez wiele lat wina została przypisana nazistowskim Einsatzgruppen. Ale o ile jest trudno określić dziś ewentualną obecność policji niemieckiej, to jest rzeczą pewną, odkrytą przez historyków – obecność i decydująca rola "kata sąsiada".   vide – książka:  “Carnefice della porta accanto” – Jan T. Gross, Arnaldo Mondadori, 2002. 
Podczas 17 –go spotkania Międzynarodowego Katolicko−Żydowskiego Komitetu Łączności, mającego miejsce w Nowym Yorku, w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2001, zatytułowanego "Skrucha i pojednanie", kardynał Kasper przypomniał 3 punkty, w których biskup polski Stanisław Gądecki zawarł wcześniej opinię Kościoła polskiego na temat wydarzenia.
"Najpierw muszę podkreślić, polską odpowiedzialność za zbrodnię w Jedwabnem. mW żaden sposób nie usprawiedliwiam zachowania Polaków. Następnie należy pamiętać, że w czasie wojny,wiele osób szukało kozła ofiarnego odpowiedzialnego za ich nieszczęścia. Mnóstwo tegoż kozła znalazło w stereotypie Żydów, którzy byli kolaborantami reżymu sowieckiego. Wiemy, że Żydzi byli używani i manipulowani, podobnie jak i inni – przez sowietów, tak jak również Polacy przez Niemców. Demonizacja Żydów i antysemityzm bazujący na tradycjonalnym stereotypie chrześcijańskim miały wpływ także na pogromy anty−żydowskie. Ponadto, tego, czego my Polacy chcemy, to przyznanie się do naszych błędów i ich odpokutowanie".
 Pogrom di Jedwabne - Scheda Wikipedia
https://it.wikipedia.org/wiki/Pogrom_di_Jedwabne
 Znany włoski portal pisze o „polskim obozie koncentracyjnym” Auschwitz
http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/znany-wloski-portal-pisze-o-polskim-obozie-koncentracyjnym-auschwitz
 L’incontro di papa Francesco con Angela Orosz-Richt, l’unica donna nata ad Auschwitz, sopravvisuta
http://ilsismografo.blogspot.it/2016/08/polonia-lincontro-di-papa-francesco-con.html
Dziś na portalu "Il Sismografo" ukazało się co poniżej:
Na temat co poniektórych artykułów, jakie ukazały się w prasie polskiej i rosyjskiej na temat tekstu opublikowanego wczoraj przez "Il Sismografo". Każdemu, to, co mu się należy…
 A proposito di alcuni articoli della stampa polacca e russa su un testo de “Il Sismografo” pubblicato ieri. A ciascuno il suo…
http://ilsismografo.blogspot.it/2016/08/italia-proposito-di-alcuni-articoli-di_2.html
 Wyjaśnienie:  artykuł tłumaczy, że wyrażenie „polski obóz koncentracyjny" zostało zaczerpnięte z innej publikacji, ponadto, zostało dziś usunięte. Jednakże w końcu sprostowania został podłączony link, do artykułu – cytatu z Wikipedii, którego tłumaczenie znajduje się na początku postu:
75 lat temu miała miejsce masakra w Jedwabnem. By nie zapomnieć
75 anni fa il masacro di Jedwabne. Per non dimenticare.
http://ilsismografo.blogspot.it/2016/07/p-olonia-75-anni-fa-il-ma-ssacro-di.html
 ***************
W Watykanie działa "sejsmograf" powodujący małe trzęsienia ziemi
In Vaticano c'è un "Sismografo" che provoca piccoli terremoti
http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1351211
 
Sandro Magister    20 styczeń  2016 
(…)   "Il Sismografo" nie znajduje się na liście oficjalnych organów Stolicy Apostolskiej, jest jednakże jej emanacją.  Portal jest kierowany i obsługiwany przez dziennikarzy Radia Watykańskiego i funkcjonuje pod nadzorem Sekretariatu Stanu, przynajmniej do czasu przekazania go nowopowstałemu sekretariatowi ds. komunikacji, zarządzanemu przez mons. Daria Viganò, obecnego dyrektora Watykańskiego Centrum Telewizyjnego. 
Powody dla których portal działa to publikowanie wszystkich materiałów (i w całości) na temat papieża i Stolicy Apostolskiej, jakie pojawiają się we mediach światowych, tak katolickich jak i nie katolickich.
Publikuje się w najrozmaitszych językach i każdego dnia online ukazuje się kilkadziesiąt postów. (…)

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale