10 obserwujących
275 notek
442k odsłony
1464 odsłony

Polski biznes pomaga w walce z koronawirusem. Sprawdź, które firmy pomagają

Polskie firmy angażują się charytatywnie na rzecz walki z koronawirusem. Fot. specbruk.pl
Polskie firmy angażują się charytatywnie na rzecz walki z koronawirusem. Fot. specbruk.pl
Wykop Skomentuj33

Żabka, Agata Meble, 4F, Maspex, właściciel "Grześków", Kazar, CCC i inne polskie frmy pomagają w walce z epidemią koronawirusa. Jako klienci możemy docenić ich postawę przy podejmowaniu naszych decyzji zakupowych.

Firmy przekazują dary na rzecz szpitali w całej Polsce i przekazują pieniądze do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.  

Maspex 

Koncern spożywczy z Wadowic przekaże aż milion swoich produktów szpitalom zakaźnym, w których przebywają chorzy na COVID-19. Maspex produkuje makarony Lubella, soki Tymbark, dżemy, gotowe dania i suplementy diety. Teraz opakowania soków, wód niegazowanych, płatków i potraw trafią do szpitali w całej Polsce. - Produkty trafią do pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy dziś stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem - zakomunikował Maspex. 

Lista 21 placówek, do których trafia artykuły spożywcze od Maspexu, robi wrażenie. Zaopatrzenie dotrze do szpitali w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, ale też mniejszych miastach: w Tychach, Raciborzu, Ostródzie i Łomży. Pracownicy koncernu w Polsce i poza granicami cały czas przygotowują dostawy do placówek medycznych i je przywożą. 

4F

Producent odzieży sportowej 4F podarował szpitalom 300 par gogli dla lekarzy. Firma zapowiedziała przekazanie 20 proc. obrotów sklepu internetowego na rzecz szpitali.

- Podjęliśmy działania w Polsce i poza granicami kraju, żeby wesprzeć służbę zdrowia. Dostaliśmy zapytanie z największego polskiego szpitala zakaźnego MSWiA o 300 par gogli, które z ogromną przyjemnością i odpowiedzialnością dostarczamy do szpitala za darmo. Chcemy zrobić więcej, dlatego 20 proc. obrotu ze sprzedaży w sklepie internetowym będziemy przekazywać na zakup środków medycznych i wyposażenia - zadeklarował prezes 4F Igor Klaja. 

Agata Meble 

Milion złotych - tyle przekaże sieć sklepów meblowych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczających personel lekarski przed zakażeniem koronawirusem - maseczek i rękawiczek.

- Agata S.A. zdecydowała o przekazaniu 1 000 000 zł służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Mamy nadzieję, że wszystkie działania prewencyjne i niezbędny sprzęt medyczny, przyczynią się do możliwie najszybszego uporania się z tą trudną dla wszystkich sytuacją - przekazała firma Agata S.A.

Firma meblarska należy do rodziny Ćwików. Agata Meble zamknęła sklepu w związku z zagrożeniem epidemicznym w Polsce, natomiast realizuje wcześniej opłacone zamówienia przez klientów. 

Żabka 

Sieć sklepów spożywczych też zaoferowała pomoc na walkę z koronawirusem. Ministerstwo zdrowia otrzyma aż 4,5 mln złotych. Prezesem Żabki jest Tomasz Suchański, a firmę założył w 1998 roku Mariusz Świtalski.

- Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich służb i osób zaangażowanych w walkę za zagrożeniem epidemicznym i jego skutkami. W imieniu Żabka Polska deklarujemy natychmiastową pomoc w wysokości 4 500 000 zł, którą oddajemy w całości do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez nie instytucji - czytamy w oświadczeniu firmy. 

- Cieszymy się, że cała branża handlowa tak solidarnie i odpowiedzialnie podeszła do sytuacji i dba o bezpieczeństwo osób pracujących w sklepach oraz klientów. Sieci handlowe, na co dzień konkurujące ze sobą, stanęły wspólnie wobec zagrożenia spowodowanego koronawirusem. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Koleżankom i Kolegom z innych firm za działania w duchu wzajemnego wspierania się - podkreślili szefowie Żabki. 

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie przypominamy, jak ważna jest troska o siebie nawzajem i przestrzeganie zasad higieny. Wybierając się na zakupy, pamiętajmy o myciu i dezynfekcji rąk, wybierajmy płatności bezgotówkowe i zachowujmy bezpieczny dystans od innych. Zaproponujmy starszym sąsiadom, że wybierzemy się za nich do sklepu, a jeśli sami czujemy się źle – zostańmy w domu. Dbajmy także o zdrowie tych, dzięki którym nadal możemy swobodnie robić zakupy - dodał zespół sklepu. 

Calbud 

Na gest w walce z pandemią COVID-19 zdecydowała się szczecińska firma budowlana Calbud. Prezes przedsiębiorstwa Edward Osina zapewnił, że kupi na potrzeby szczecińskich szpitali dwa respiratory. Calbud wybuduje również nową siedzibę dla pogotowia ratunkowego w mieście.

Colian 

Właściciel kilku znanych marek jak Goplana, Grześki, Hellena przekaże szpitalom 160 tysięcy sztuk słodyczy i napojów dla personelu i pacjentów leczonych po wykryciu koronawirusa. Mowa o wafelkach marki Grześki, batonikach Goplany, ciastek Petit, czekoladek Goplany i wód niegazowanych Helleny. 

Colian Holding S.A. został założony w 2008 roku, a prezesem firmy z branży spożywczej jest Jan Kolański. - Chociaż w ten sposób możemy podziękować personelowi medycznemu za ich wysiłek, a pacjentom osłodzić trudne chwile. To czas, który od nas wszystkich wymaga mobilizacji i zdecydowanych działań. Stańmy na wysokości zadania i zadbajmy o siebie nawzajem. Bądźmy razem! - apelował Kolański. 

Kazar

Kazar - firma oferująca luksusowe obuwie i galanterię, zaoferowała przekazanie w dniach 17-25 marca 10 proc. przychodu dla szpitali zakaźnych. Każdy, kto dokona zakupu na stronach kazar.com, kazarstudio.com oraz emeraldsandcrocodiles.com, będzie mógł wesprzeć służbę zdrowia w swoim regionie.

CCC

W akcję pomocy polskiej służbie zdrowia włączyło się także przedsiębiorstwo CCC Shoes&Bags. 17 i 18 marca przekaże 10 zł ze sprzedaży każdej pary butów marki Lasocki na wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, który zapewnia miejsca do leczenia pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.


#PosiłekDlaLekarza

Ponad 400 punktów gastronomicznych w całym kraju włączyło się do akcji #PosiłekDlaLekarza. Właściciele restauracji i barów przekazują za darmo ciepłe obiady i gotowe dania do szpitali w podzięce lekarzom za ich trud pracy na rzecz pacjentów z koronawirusem.

- Pandemia koronawirusa wymaga od personelu medycznego tytanicznej pracy. Z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych zrodziła się akcja #PosiłekDlaLekarza. Ma ona na celu przeprowadzenie zbiórki pieniędzy, które zostaną przeznaczone na opłacenie posiłków dla personelu polskich szpitali oraz stworzenie sieci lokali gastronomicznych, które gotowe są im je zapewnić - tłumaczą inicjatorzy akcji. 

Lokale angażują się w akcję w mediach społecznościowych. Łatwo znaleźć restauratorów, przygotowujących posiłki dla personelów medycznych w Polsce - firmy posługują się hasztagiem #PosiłekDlaLekarza w mediach społecznościowych. 

GW


Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka