Bon turystyczny będzie ważny dłużej. Zobacz, do kiedy możesz go wykorzystać!

Dzieci mogą wykorzytać bon w wakacje.
Dzieci mogą wykorzytać bon w wakacje.
Z bonu turystycznego będzie można skorzystać do 30 września zamiast do 31 marca 2022 roku. Rząd przyjął w tej sprawie projekt ustawy.

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Przyjęty przez rząd projekt ustawy zakłada wydłużenie terminu w jakim można dokonać płatności bonem turystycznym. Obowiązujące przepisy mówią, że ostatecznym terminem jest koniec marca 2022 roku. Termin ten zostanie wydłużony do 30 września 2022, a więc obejmie również okres przyszłorocznych wakacji.

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Czyta też: Bon turystyczny - 500 zł na dziecko

Czym jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Czytaj też: Polski Bon Turystyczny - komu się należy?

Za co można zapłacić za pomocą bonu turystycznego?

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak aktywować bon turystyczny?

Osoby, które jeszcze nie skorzystały ze swoich bonów mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo