Rewident nie miał wątpliwości. Plan połączenia Orlenu z PGNiG nie ma błędów

Plan połączenia Orlenu z PGNiG został sporządzony poprawnie i rzetelnie.
Plan połączenia Orlenu z PGNiG został sporządzony poprawnie i rzetelnie.
Plan połączenia Orlenu z PGNiG został sporządzony poprawnie i rzetelnie - wskazano w opinii biegłego rewidenta do połączenia obu spółek. Dodano, że określony w planie stosunek wymiany akcji został ustalony w sposób należyty.

Fuzja PKN Orlen i PGNiG. Plan jest poprawny

PKN Orlen jak i PGNiG poinformowały w piątkowych komunikatach o doręczeniu spółkom opinii biegłego rewidenta do planu połączenia obu spółek. Opinię można znaleźć m.in. pod tym adresem.

Jak czytamy w opinii niezależnego biegłego rewidenta "plan połączenia (Orlenu i PGNiG - PAP) został sporządzony poprawnie i rzetelnie, zgodnie z wymogami art. 499 Ksh i zawiera wszelkie niezbędne elementy i załączniki".

Czytaj: Rafał Woś nie zostawia suchej nitki na projekcie resortu pracy. "Poronione pomysły"

Dodano również, że określony w planie stosunek wymiany akcji "został ustalony należycie na podstawie wykonanych wycen łączących się spółek".

Orlen i PGNiG razem

Pod koniec lipca Orlen i PGNiG podpisały plan połączenia spółek; w zamian za jedną akcję PGNIG jego akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji Orlenu. Połączenie będzie polegało na przeniesieniu majątku PGNiG do PKN Orlen w zamian za akcje PKN Orlen przyznawane akcjonariuszom PGNiG.

W opublikowanej w piątek opinii biegłego rewidenta wskazano, że na 1 czerwca 2022 wartość jednostkowa majątku spółki przejmowanej wyniosła ponad 33 mld 658 mln zł. Z kolei wartość jednostkowa majątku spółki przejmującej wynosiła ponad 40 mld 116 mln zł.

Na początku sierpnia prezes Orlenu Daniel Obajtek informował, że kolejnym krokiem w budowaniu koncernu multienergetycznego będzie przejęcie PGNiG. "Planujemy przejąć Grupę PGNiG po rejestracji na przełomie października i listopada" - oświadczył. Jak dodał, w sprawie tego połączenia we wrześniu zbierze się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN Orlen, a w przypadku akcjonariuszy PGNiG obrady są planowane na październik. 

SW

Czytaj dalej: 

Morawiecki: Zdymisjonowałem szefa Wód Polskich i GIOŚ

Niemcy potwierdzają: rtęć w Odrze. Strona polska zaprzecza

„Podręcznik do HiT na młodzież nie wpłynie. Spodoba się za to Kaczyńskiemu i Terleckiemu”

Salman Rushdie dźgnięty nożem. Autor "Szatańskich wersetów" zaatakowany w Nowym Jorku

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka