matthew88 matthew88
1971
BLOG

Świetny żart Warzechy czyli jest miejsce na prawdę i realizm

matthew88 matthew88 PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 42

Dzisiejszy wpis Ł. Warzechy na blogu S24 może wydawać się z początku szokujący. Bo gdy tyle jest jest się krytykiem PIS, bardziej mu bliżej do Konfederacji, teraz gdy czyta się jego słowa, można uznać, że coś się zmieniło. Że doszło do tzw. politycznego coming outu. Ale gdy spojrzy się na datę dzisiejszą tj. 1 kwiecień, wszystko staje się jasne. Ja przyznam się szczerze, że też początkowo uwierzyłem w te słowa. Ale przecież nikt nie zmienia się tak od raz, tak szybko. Z drugiej strony należy przyznać, że niektóre słowa zawarte w tym wpisie są prawdą i realizmem. Przedstawiają bowiem trzeźwe spojrzenie na obecną sytuację polityczną przy wszystkich plusach i minusach obecnej władzy i opozycji.

Przede wszystkim słowa o alternatywie jeśli nie PIS. Pytanie to trafia w samo sedno. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnej alternatywy. Przy wielu wadach i przywarach, PIS ma jakąś wizję Polski zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej. W tej drugiej stara się prowadzić określoną politykę z błędami, ale jakimiś kompromisami. Kwestia, że później Unia Europejska nas ogrywa i wykazuje kłamstwo w swoich obietnicach, to efekt nadmiernego zaufania rządzących do instytucji europejskich, a z tego powinno się jak najszybciej wyciągnąć wnioski. Tak samo jest w polityce wewnętrznej. A czy opozycja w tym także Konfederacja miałaby inną wizję, taką utopijną, która by sprawiła, że wszystko będzie idealnie? Uważam, że nie. Platforma ze swoimi poglądami proniemieckimi, która mogłaby się godzić na większość dyrektyw europejskich lub Konfederacja, która szła by twardo po bandzie, co mogłoby skończyć naszą przygodę w UE. W kraju wewnętrznie panowałby stagnacja, brak konkretnych rozwiązań albo pełen liberalizm z którym daleko byśmy nie zajechali.

Po drugie: postać Jarosława Kaczyńskiego, którego redaktor nazwał mimo wieku bardzo wybitnym. Otóż mimo wszelkich złośliwości i żartów w stosunku do prezesa, dalej jest on sprytniejszy od Tuska i innych ludzi na opozycji. Ma swoje poglądy, które stara się realizować. Są one często twarde, ale ze zdolnością do kompromisu. Co innego Mentzen czy cała reszta. Tam chwiejność i w sumie brak konkretnych często (ale nie zawsze) stanowisk sprawia, że nie wiadomo jaki pogląd na daną sprawę mieliby jutro czy za tydzień. Kaczyński poza tym potrafi odczytywać emocje i nastroje społeczne i gasić pożary także i sądzę teraz w kwestii zboża jakby był w pełni sprawny. Tuska gra na emocjach, ale nie potrafi wydobyć z nich tego, co sprawiłoby, że realnie żyło się ludziom lepiej. Żeby pomóc w miarę możliwości większości społeczeństwa. 

Podsumowując: po wyborach jesiennych PIS po wyciągnięciu wniosków, pozbyciu się nadmiernego zaufania do UE przy jednoczesnym pozostaniu w gotowości do rozmów, powinien dalej rządzić. Nie byłem świadkiem sytuacji, gdy na kilka miesięcy przed wyborami, nikt nie miał konkretnej alternatywy. I jeszcze był pewny jej realizacji. To skłania to głosowania na PIS lub pozostania w domu. Chyba, że ktoś konkretny by się pojawił. Tak więc nieco trzeźwej oceny mimo 1.04. u red. Warzechy się pojawiło.

matthew88
O mnie matthew88

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka