1 obserwujący
72 notki
25k odsłon
662 odsłony

Arka Braterstwa - Pokój i Bezpieczeństwo - Nowy Porządek Świata

Tardema - Jan Wieczorek
Tardema - Jan Wieczorek
Wykop Skomentuj2

Z pewnością każdy z nas w czasie swojego życia doświadczył za sprawą obecnie lansowanej ideologii pewnego rodzaju odmiany utopii, która polega na redukowaniu tzw. starego stanu rzeczy na rzecz budowania nowej globalnej rzeczywistości tj. świata bez rzekomych różnic, gdzie każdy obywatel tego świata w wyniku rządów postępowych sił będzie mógł poczuć się bratem czy siostrą każdego, gdzie jak mawia obecnie papież Franciszek wszyscy ludzie muszą wsiąść do jednej arki braterstwa bez względu na różnice tożsamościowe, kulturowe, historyczne, religijne, ustrojowe, polityczne, rynkowe; po to by zbudować świat bez wojen i różnic, biedy i niesprawiedliwości, który oczywiście ma zaowocować globalnym ładem, w odróżnieniu od tego, z czym teraz mamy do czynienia. 


Wątek ten jest bardzo interesujący, gdyż wpisuje się on w odwieczne marzenia ludzkości o wspaniałym ludzkim świecie, gdzie nie będzie zła, umierania i chorób, poróżnienia i nienawiści, gdzie wszyscy ludzie, jako bracia bez względu na narodowość wyzbędą się optyki wolnościowej, optyki samostanowienia w zakresie wyboru na rzecz budowania „Nowego Porządku Świata”.


Na przestrzeni wieków tego rodzaju utopia mająca na celu w ramach jednego narzuconego za pomocą siły czy propagandy projektu „władza aż po krańce świata” pojawiała się w wielu cywilizacjach; w głowach filozofów, zdobywców, cesarzy, dyktatorów, polityków, przywódców religijnych, członków tajnych stowarzyszeń, pisarzy, artystów, prezesów banków czy korporacji oraz powołanych do życia w celu kontroli globalnej instytucji typu: Liga Narodów czy ONZ, Unia Europejska, Światowa Organizacja Handlu, FAO (Organizacja do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa), IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody i Jej Zasobów ), UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych), WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), UNESCO (Organizacja do spraw Oświaty, Nauki i Kultury), UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom)… .


W narracji dla przeciętnego zjadacza, chleba, który nie ma czasu na rozmyślania na temat wolności wyboru, tego typu pieśń ma za cel powołanie do życia powszechnego pokoju, dla którego to ludzie mają złożyć swoje życie jak na ołtarzu, by uznać koncepcje - pokoju za wszelką cenę za najważniejsza dla siebie i całego świata, nawet za cenę podbicia i zniewolenia i zniszczenia w myśl zasady „Ordo ab Chao” – Porządek z chaosu (wywołaj kryzys, obal wszystko i przystąp do budowy „Nowego Świata”.


Zastanówmy się w tym miejscu jak odmiennie brzmią słowa Ministra Spraw Zagranicznych Józefa Becka, kierowane do Niemców w roku 1939, tuż przed wybuchem II Wojny Światowej - „My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest jedna rzecz w życiu narodów i państw, która jest bezcenna: ta rzeczą jest honor" – Te słowa Józefa Becka wygłoszone 5 maja 1939 r. z trybuny sejmowej przeszły do historii i są do dziś symbolem polskiego patriotyzmu i racji stanu, i choć postać Józefa Becka była oczywiście kontrowersyjna, to ten komunikat uderza w sedno zagadnienia, przy czym należy dokonać, tu całego spektrum rozszerzeń: nie ma pokoju z oprawcami, kłamcami, manipulatorami, złodziejami, mordercami, oszustami, dyktatorami, systemami, które niszczą wolność jednostki i całego narodu, rodzinę, wspólnotę narodową, rodzimą gospodarkę, wprowadzając w jej miejsce multikulturalizm, hordy najeźdźców w celu rozwarstwienia społeczeństwa (dziel i rządz) globalną kolektywizację, z korporacjami, które pozostają ponad prawem narodowym danego kraju, choć czerpią z ich potencjału, dóbr i energii.


W tym artykule chciałbym, jednak wskazać na opozycję, jaką niesie ze sobą wartość tego typu ideologii z rzeczywistym życiem społecznym, w którym istnieje całe spektrum podziałów, które były i są czymś naturalnym, choć oczywiście prowadzą w wyniku wyboru drogi, całe narody i nas z osobna, do rozwoju lub upadku. 


Musimy wiedzieć, że wszelka forma narzucenia ludziom, czy całym narodom porządku, kulturowego, który im nie odpowiada, prowadzi do konfliktu, wojny i poróżnienia. Nie można bowiem na siłę w odgórnym ludzkim dekrecie wypowiedzianym nawet przez największy ludzki autorytet zbudować wolnego świata.


Globalizm (łac. globare — tworzyć kulę, gromadzić się; franc. mondiali-sme) wedle definicji, jest niczym innym jak odmianą dyktatury, która dąży do zniesienia barier państwowych ograniczających swobodny przepływ towarów, usług, osób, produkcji operacji finansowych w skali całego świata, a następnie do utworzenia jednego rządu światowego. - Terminy takie jak „globalizm” i „globalizacja” funkcjonują od lat 60. XX w.; w latach 90-tych., słowo „globalizm” rozpowszechniło się, a sam proces przybrał na sile, stanowiąc jeden z dominujących nurtów kreowania rzeczywistości w świecie.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo